دبیرفدراسیون وزنه برداری:تنها راه کاهش دوپینگ افزایش دوره های آموزشی است ......................................................................
اراک ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/10/86 داخلی.ورزشی.وزنه برداری.
دبیرفدراسیون وزنه برداری گفت: تنها راه کاهش دوپینگ در جامعه ورزش کشور، گسترش و افزایش دوره های آموزشی است.
" جلیل امیری" روز پنجشنبه در حاشیه مسابقات وزنه برداری قهرمانی ایران در اراک در گفت وگو با ایرنا افزود: در مدیریت جدید فدراسیون وزنه برداری به این مهم توجه جدی شده و با گسترش و افزایش برگزاری دوره های آموزشی در کشور، نتیجه یکصد آزمایش دوپینگ انجام شده در ورزشکاران این رشته منفی بوده است.
وی گفت: گسترش پدیده دوپینگ به اخلاق ورزشی ضربه وارد می کند که همه دست اندرکاران ورزش باید با این پدیده مقابله کنند.
امیری افزود: همچنین در مدیریت جدید فدراسیون استعدایابی و ساختارسازی سازمانی و تیم های ملی در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه نیز برنامه پنج ساله تهیه شده است.
امیری گفت: وزنه برداران تیم جوانان به لحاظ روحی، روانی و آمادگی جسمانی در سطح عالی قرار دارند وامیدواریم در مسابقات جهانی خردادماه سال آتی در کلمبیا افتخار آفرین شوند.
وی افزود: باهماهنگی آموزش و پرورش استعداد یابی در نونهالان و نوجوانان مورد توجه قرار گرفته و کار آغاز شده است.
دبیر فدراسیون وزنه برداری گفـت: نفرات برتر و منتخب مسابقات قهرمانی وزنه برداری بزرگسلان کشور به همراه اعضای تیم جوانان به اردوی انتخابی در کیش دعوت خواهند شد.
وی ادامه داد: تیم ملـی بزرگسالان کشـور در اردیبهشت ماه سال آینده در مسابقات آسیایی ژاپن شرکت خواهد کرد.
وی برگزاری مسابقات قهرمانی وزنه برداری بزرگسالان کشور در اراک رابه لحاظ کمی وکیفی خوب ارزیابی کرد وگفت: میزبانی هاباعث می شوداستقبال شرکت کنندگان برای حضور در مسابقات افزایش یابد.
مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان کشوربا حضور 188 وزنه بردار از 28 استان در 11دی ماه جاری به مدت چهار روز درهشت وزن در مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک آغاز شده است.ک/3 517/557 ورزشی. 1521 1521 شماره 007 ساعت 12:19 تمام

سرخط اخبار ورزش