ربطی: حضور کشتی گیران بزرگ دنیا در تورنمت قم، نشانه جایگاه ایران است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/10 ورزش.کشتی فرنگی.یادگارامام قم - دبیر فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی گفت: حضور قهرمانان بزرگ دنیا وتیمهای مطرح و نامی جهان در تورمنت کشتی فرنگی یادگار امام (ره ) در قم ، نشانه رشد و اعتلای این رشته ورزشی در ایران است.
عارف ربطی عصر شنبه در حاشیه این دوره از مسابقات جام یادگار امام به خبرنگار ایرنا ، خاطرنشان کرد: برگزاری این مسابقات فرصت مناسبی برای کشتی گیران ایرانی و آمادگی بیشتر آنها جهت حضور در مسابقات آسیایی و جهانی می باشد.
وی ادامه داد: مسابقات کشتی در دو رشته فرنگی و آزاد هر سال دو بار در کشور برگزار می شود که رقابتهای آزاد هر سال به مناسبت دهه فجر به نام جام تختی و در رشته فرنگی به نام یادگار امام (ره ) در قم برگزار می شود.
ربطی یادآور شد: امسال در مسابقات کشتی جام یادگار امام، کشتی گیران معروفی از جمله قهرمان المپیک از کشور ارمنستان حضور دارند که بی شک حضور این ورزشکاران می تواند انگیزه جوانان ما را افزایش دهد.
وی اظهار داشت: پنج الی شش نفر از کشتی گیران ایرانی در هر وزن با بهترین کشتی گیران دنیا به رقابت می پردازند و این بهترین فرصت از نظر روحی و آمادگی فنی برای حضور در تورنمنت های جهانی است.
ربطی همچنین با اشاره به وضعیت کشتی ایران در سطح جهانی، گفت: جمهوری اسلامی بدون شک از قطب های مهم کشتی جهان است و دنیا نیز روی کشتی کشور ما حساب ویژه ای باز کرده است.
وی اظهار داشت: در هرجای دنیا مسابقات کشتی بدون حضور ایران برگزار شود، بی شک کیفیت لازم را نخواهد داشت، چرا که تیم های ملی ایران در رشته های مختلف فرنگی و آزاد از مدعیان قهرمانی در آسیا می باشند.
ربطی خاطرنشان کرد: ما با پشتوانه سازی کشتی از طریق میدان دادن به جوانان، آشنا کردن مربیان با آخرین فنون و علوم روز کشتی، حضور در تورنمنت های آسیایی و جهانی خود را برای حضور موثر در مسابقات جهانی آماده می کنیم.
وی همچنین با اشاره به نتایج ضعیف ایران در مسابقات المپیک پکن گفت: فدراسیون کشتی با آسیب شناسی آن مسابقات ،نقاط ضعف و قوت را شناسایی کرده و در آینده شاهد اقتدار بشتر ایران در این رقابتها خواهیم بود .
ربطی تصریح کرد: جوانان ما در مسابقات المپیک تجربیات لازم را نداشتند به همین دلیل متاسفانه آنگونه که باید خوب نتیجه نگرفتیم.
وی اظهار داشت: ما برای قهرمانی در المپیک ،ابتدا باید مربیان خود را المپیکی کنیم و بعد جوانان را برای قهرمانی در المپیک آماده نماییم و ما در این زمینه نیز با برنامه وارد خواهیم شد.
ربطی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم نتایج خوب کشتی ایران در هر میدانی استمرار داشته باشد باید با توجه به زیرساخت ها،پشتوانه های محکمی در هر رده سنی داشته باشیم که در صورت مصدومیت یک ورزشکار به تیم ملی لطمه وارد نشود.
مسابقات کشتی فرنگی یادگار امام ره با حضور تیم های از کشورهای مختلف جهان از امروز در قم آغاز شد.
ورزشکاران در این رقابتها در هفت وزن مختلف به مدت دو روز با هم رقابت می کنند.ک/3 7401 /536 شماره 091 ساعت 19:18 تمام

سرخط اخبار ورزش