۱۰ اسفند ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9890967
۰ نفر
لیگ برتر فوتبال/ توقف تیم صدرنشین در قزوین ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/10 ورزش.توپی.فوتبال.لیگ برتر دیدار تیم های فوتبال استقلال تهران و پیکان قزوین با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید تا اختلاف امتیاز استقلال با ذوب آهن، تیم دوم جدول به یک امتیاز برسد.
به گزارش ایرنا، در آخرین بازی هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال، تیم استقلال تهران در ورزشگاه شهید رجایی قزوین میهمان تیم پیکان بود که در پایان این بازی با نتیجه تساوی بدون گل پایان یافت.
این دیدار در حالی در نیمه اول آغاز شد که بازیکنان استقلال از همان ابتدا یک بازی هجومی را به نمایش گذاشتند و در دقیقه دوم بازی توپی را به دیرک دروازه پیکان کوبیدند تا نشان دهند که تنها برای پیروزی به میدان آمده اند.
در ادامه، ضربه زمینی آرش برهانی نیز در دقیقه 16 به آرامی از کنار دروازه پیکان بیرون رفت تا بازیکنان استقلال در باز کردن دروازه حریف ناکام بمانند.
در اواسط نیمه اول این بازیکنان پیکان بودند که با در دست گرفتن توپ و میدان، یک بازی هجومی به نمایش گذاشتند و حتی چند موقعیت گلزنی خود را از دست دادند تا سرانجام مرتضی عزیز محمدی در دقیقه 35 روی پاس ارسالی مهدی سید صالحی توانست گل اول این دیدار را به ثمر برساند.
از طرفی این گل اولین گلی بود که عزیز محمدی در این فصل برای پیکان به ثمر می رساند.
بعد از این گل حملات دو تیم برای باز کردن دروازه یکدیگر ادامه یافت که هر دو تیم در این کار ناکام ماندند.
ضربه سنگین خسرو حیدری که از بالای دروازه پیکان به بیرون رفت، آخرین موقعیت تیم استقلال در نیمه اول بود.
در نهایت این بازی در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به سود پیکان پایان یافت.
نیمه دوم بازی نیز با ورود علی علیزاده به زمین به جای مهرداد پولادی آغاز شد تا استقلال چهره یک تیم کاملا هجومی به خود بگیرد.علیزاده برای اولین بار بعد از بازی شهرآورد برای استقلال به میدان آمد.
تیم پیکان هر چند که با یک گل در زمین خود از استقلال جلو بود اما، دست از حملات خود نکشید و چند موقعیت گلزنی خود را با بی دقتی مهاجمان از دست داد.
آرش برهانی که گویا دچار مصدومیت بود، در اویل نیمه دوم بازی از زمین خارج و هادی شکوری به جای وی وارد زمین شد.
تیم استقلال بعد از بدست آوردن چند موقعیت از جمله ضربه سر مهاجم این تیم که دروازه پیکان را تا آستانه فروپاشی پیش برد، سرانجام توسط مجتبی جباری در دقیقه 65 گل تساوی دیدار را به ثمر رساند.
تیم پیکان بعد از دریافت گل تساوی حملات خود را بر روی دروازه استقلال افزایش دادند که در مهمترین آن سید مهدی سید صالحی در دقیقه 70 موقعیت تک به تک را در مصاف با وحید طالب لو از دست داد.
در همین راستا ایمان حیدری گلزن ترین بازیکن تیم پیکان به جای مرتضی عزیز محمدی به زمین آمد.
استقلالی ها در چند صحنه بخصوص در صحنه خطای مشکوک به پنالتی که مدافعان پیکان بر روی سیاوش اکبرپور انجام دادند، به شدت به داوری معترض شدند.
دامنه این اعتراضات به حدی بود که حتی امیر قلعه نویی از سوی داور این دیدار با تذکر جدی مواجه شد.
آخرین تعویض تیم استقلال نیز با ورود رینالدو به جای جباری به اتمام رسید.
در واپسین دقایق، تیم استقلال در دقیقه 87 بازی توسط علی علیزاده به گل هم رسید که البته این گل توسط داور دیدار آفساید و مردود اعلام شد.
علی اصغر مدیر روستا از سوی داور با تذکر جدی روبرو و سرانجام از نیمکت پیکان اخراج شد.
قضاوت این دیدار بر عهده یدالله جهانبازی بود.
مرتضی عزیز محمدی، محمدرضا طهماسبی، سعید لطفی،میثم رضاپور و محمود پور اسدالله در این دیدار از سوی داور کارت زرد دریافت کردند.
استقلال با این یک امتیاز 57 امتیازی شده و تنها با یک امتیاز اختلاف با ذوب آهن در مکان اول جدول قرار گرفت.
بازی هفته آینده استقلال، در اصفهان و برابر ذوب آهن خواهد بود.
شماره 039 ساعت 16:42 تمام

سرخط اخبار ورزش