اعلام آمادگی ژاپن برای نامزدی دو جام جهانی و المپیک 2016 ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/02 ورزش.خارجی.فوتبال.المپیک رییس فدراسیون فوتبال ژاپن با وجود نامزدی این کشور برای میزبانی المپیک 2016، وعده پیشنهاد برای مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 و 2022 را هم داد به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو، موتوآکی اینوکای در پی اعلام فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) مبنی بر امکان پیشنهاد همزمان میزبانی جام های جهانی 2018 و 2022 گفت: می خواهیم شانسمان را امتحان کنیم.
ژاپن در سال 2002 به طور مشترک با کره جنوبی برگزاری مسابقات جام جهانی را بر عهده داشت.
فیفا نیز سال گذشته سیستم چرخشی انتخاب میزبان جام جهانی در بین شش قاره را لغو کرد.
اینوکای در حاشیه برگزاری دیدار فینال جام باشگاه های جهان بین تیم های منچستریونایتد و نماینده اکوادور در یوکوهاما که با نتیجه یک بر صفر به سود قهرمان اروپا پایان یافت، اظهار داشت: با این حساب همه کشورها از جمله ژاپن می توانند پیشنهاد بدهند.
وی با اشاره به اینکه ورزشگاه ملی توکیو که میزبانی چندین مسابقه جام جهانی را بر عهده داشت و چند ورزشگاه اصلی دیگر ژاپن برای برگزاری جام جهانی نیاز به بازسازی دارند، افزود: میزبانی بازی های المپیک در سال 2016 در توکیو، به بازسازی ورزشگاه ها و مراکز تمرین کمک می کند.
اینوکای اظهار داشت: فدراسیون فوتبال ژاپن بعد از سپتامبر سال آینده و انتخاب میزبان المپیک 2016 از بین شهرهای توکیو، شیکاگو، مادرید و ریودوژانیرو توسط کمیته بین المللی المپیک، تصمیم نهایی را برای پیشنهاد میزبانی جام جهانی می گیرد.
این درحالیست که میزبان های مسابقات جام جهانی 2018 و 2022 در دسامبر 2010 انتخاب خواهند شد.
اینوکای پیش از این اعلام کرده بود که پیشنهاد میزبانی جام جهانی به هیچ عنوان امید توکیو برای برگزاری بازی های المپیک را کم نخواهد کرد، این شهر در سال 1964 نیز میزبانی المپیک را بر عهده داشته است.
بازی های المپیک و جام جهانی کاملا متفاوت هستند برخی ممکن است بگویند، برگزاری هر دو برای ژاپن خیلی زیاد است اما ژاپن شایستگی آن را دارد، این کشور امن و مردمان آن بسیار مهمان نواز هستند.
فیفا روز شنبه انتخاب همزمان میزبان های جام جهانی 2018 و 2022 را اعلام کرد که بر اساس آن اگر کشوری در میزبانی مسابقات 2018 موفق نشود می تواند بلافاصله در رای گیری برای رقابت های 2022 شرکت کند البته در صورتی که میزبان 2018 از همان قاره انتخاب نشده باشد.
پیشنهاد نامزدی برای همه کشورها آزاد است اگرچه آفریقا و آمریکای جنوبی به دلیل برگزاری مسابقات 2010 در آفریقای جنوبی و 2014 در برزیل، حق شرکت در انتخابات را ندارند.
شماره 045 ساعت 14:05 تمام

سرخط اخبار ورزش