عضو ارشد یونسکو ثبت آثار دفاع مقدس توسط بنیاد حفظ آثار را تحسین کرد ..................................................................
آبادان، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/12/86 داخلی.فرهنگی.عضو ارشد یونسکو.
عضو ارشد سازمان جهانی یونسکو دربازدید از مناطق عملیاتی دوران هشت سال دفاع مقدس استان خوزستان، ثبت آثار حماسه ی دفاع مقدس توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس کشورمان را تحسین کرد.
پروفسور"رشید بن عیسی" روز دوشنبه در مشهد شهدای شلمچه با ابراز شگفتی و تحسین حرکت راهیان نور گفت: ملت ایران به خوبی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کردند و برای آن اهمیت زیادی قایلند.
او در خصوص فرهنگ شهادت طلبی در ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران نشان داد با ترویج این فرهنگ توانسته در مقابل استکبار جهانی مقاومت کند و حاکمیت غرب را رد نماید.
او اظهار کرد: حفظ دستاوردهای شهیدان حماسه دفاع مقدس ملت ایران و انتقال آن به جوانان راه امام خمینی (ره ) را همیشه زنده نگاه می دارد.
وی ضمن تجلیل از امام خمینی (ره ) تصریح کرد: آنچه به عنوان حفظ و ثبت آثار جنگ و راهیان نور مشاهده کردم نشانگر پیوند عمیق ملت بزرگ ایران با انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است.
این عضو ارشد سازمان جهانی یونسکو که به شدت تحت تاثیر شهیدان گمنام مناطق عملیاتی خوزستان قرار گرفته بود شهیدان و جمهوری اسلامی ایران را صوت ناب اسلام در جهان کنونی برشمرد.
وی در بازدید از این مناطق ضمن عکسبرداری از تابلوهای حفظ آثار بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در دفتر یاد بود شهدای شلمچه نیز مطالبی را در خصوص عظمت شهدا و حماسه رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس نوشت.
پروفسور "رشید بن عیسی" همچنین عضو مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز است.ک/2 7101/630/587 شماره 036 ساعت 13:19 تمام

سرخط اخبار فرهنگ