۲۵ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9719608
۰ نفر
کرسی زبان فارسی در دانشگاه کنیاتا کنیا ایجاد می شود ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 25/12/86 فرهنگ و هنر علی باقری رایزن فرهنگی ایران ، در مصاحبه با روزنامه کنیا تامیز با تاکید بر روابط دو کشور، از ایجاد کرسی زبان فارسی در دانشگاه کنیاتا کشورکنیا خبرداد به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، علی باقری با بیان اینکه فهم یک زبان بدون فهم فرهنگ آن دشوار است (البته زبان دروازه ورود به یک فرهنگ است )، افزود: رایزنی فرهنگی . ایران علاوه بر ارائه کلاسهای زبانهای فارسی و عربی بصورت رایگان با توافقی که با دانشگاه کنیاتا نموده بزودی کرسی زبان فارسی در این دانشگاه ایجاد خواهد شد.
باقری با اشاره به اهمیت فرهنگ ملتها گفت: فرهنگ دارای دامنه وسیعی است که همه ارزشهای مادی ومعنوی که طول حیات یک جامعه بدست آمده را پوشش می دهد .
رایزن فرهنگی ایران در ادامه تاکید کرد، این رایزنی می کوشد رابطه فرهنگی، علمی و تحقیقاتی دو کشور را ارتقا دهد.
وی، با برشمردن برخی از فعالیتهای رایزنی فرهنگی.ایران گفت: فرهنگ یکی از عناصر اصلی تمدن است که خود از بخشهای مختلفی چون زبان،هنر، دین و میراث فرهنگی تشکیل شده است.
باقری با اشاره به هنر مترقی ایرانی اظهار داشت: این رایزنی با شرکت در نمایشگاه های هنری ، جشنواره ها تلاش می کند ارتباطات تاریخی در این زمینه ها را احیاء کند و تاکید کرد امسال (سال جاری میلادی ) نیز همچون سال گذشته در جشنواره بین المللی فیلم کنیا و هفته فرهنگ ملل دانشگاه کنیاتا شرکت خواهیم کرد.
وی اظهار داشت :کتابخانه رایزنی فرهنگی در خدمت اهل تحقیق و فرهیختگان بوده و منابع بسیار مفید در این کتابخانه به زبانهای مختلف وجود دارد که دانشجویان واساتید دانشگاه بخصوص از آن استفاده می نمایند.
باقری با اشاره به جاذبه های فرهنگی و گردشگری ایران وکنیا ، معرفی امتیازات جهانگردی دو کشور را از دیگر اولویت های رایزنی فرهنگی سفارت ایران در نایروبی دانست.
وی همچنین به تلاشهای ایران برای فایق آمدن مردم کنیا بر مشکلات در اثر شورشهای بعد از انتخابات27 دسامبر سال گذشته اشاره کرد.
شماره 024 ساعت 12:45 تمام

سرخط اخبار فرهنگ