گردهمایی رابطین روابط عمومی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان برگزار شد .....................................................................
چابهار ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/12/86 داخلی.اجتماعی.فرهنگی.
گردهمایی رابطین روابط عمومی و مسوولان دفاتر اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان روز یکشنبه در چابهار برگزار شد.
رییس روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی در این گردهمایی گفت: ارتقا میزان اطلاعرسانی این سازمان برای مخاطبین اعم از داخل و خارج در ابعاد مختلف به ویژه امور فرهنگی بسیار حایز اهمیت است.
عباس لهراسبی افزود: در همین راستا افزایش توان روابط عمومیهای این سازمان در زمینه های مختلف در سراسر کشور در انتقال به موقع اخبار و گزارش به ویژه گزارشهای تصویری از اهداف مهمی است که با جدیت دنبال می شود.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون سازمان تبلیغات اسلامی از طریق 103 سایت فعال در بخشهای مختلف اطلاعرسانی می کند گفت: امیدواریم با همکاری روابط عمومیهای این سازمان در سیستان و بلوچستان حجم اخبار و اطلاعات به ویژه در امور فرهنگی استان افزایش پیدا کند.
او با بیان اینکه تخصص و مهارت در استفاده از ابزارهای روز رسانه ای همچون رایانه، دوربینهای دیجیتالی فیلمبرداری و عکاسی در افزایش کیفیت و سرعت در اطلاعرسانی دارای اهمیت است گفت: ارایه آموزش لازم در این زمینه هم از طریق حضوری و مجازی در حال انجام است.
وی بکارگیری افراد حرفه ای در حوزه روابط عمومی را مورد تاکید قرار داد.
مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان هم در این نشست گفت: برگزاری اینگونه نشستهای تخصصی تاثیر بسزایی در رفع نواقص موجود در حوزه روابط عمومیهای این سازمان دارد.
حجت الاسلام والمسلمین صفر قربانپور افزود: سازمان تبلیغات اسلامی در سیستان و بلوچستان از نظر تجهیزات مشکلی ندارد اما برای توسعه بستر اطلاعرسانی و همچنین افزایش سطح کمی و کیفی خبرها نیاز به تعامل و مشارکت بیشتر دارد.
وی همچنین ارتباط و همکاری بیشتر روابط عمومیهای دفاتر این سازمان در سیستان و بلوچستان با خبرگزاریها، روزنامه ها و صدا و سیما را مورد تاکید قرارداد.
رییس دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار هم در این نشست گفت: سازمان تبلیغات اسلامی نقش مهمی در مقابله با تهاجم فرهنگی دارد.
دکتر محمدحسین کریم افزود: در این راستا رعایت سه اصل فاصله گرفتن و دوری از بدعتهای غلط، نزدیک شدن به سنتهای حسنه و مشترکات دینی، استفاده از همه فرصتها در مسیر اتحاد ملی و انسجام اسلامی و ارتقا و تبیین هیات های مذهبی بسیار بااهمیت است.
وی گفت: همه نهادها، ارگانها و سازمانهای فرهنگی و دینی باید تلاش کنند استفاده مطلوبتر و مفیدتر از هیاتهای مذهبی در جهت حفظ فرهنگ جامعه به عمل آید.ک/2 1496/660 شماره 065 ساعت 17:22 تمام

سرخط اخبار فرهنگ