۱۱ شهریور ۱۳۸۶، ۰:۰۱
کد خبر: 9706966
T T
۰ نفر
ستاد سوخت مازندران، مشکل سرویس مدارس را بررسی کرد .................................................
نوشهر، خبرگزاری جمهوری اسلامی 11/06/86 داخلی.فرهنگی.مدارس.
رییس سازمان آموزش و پرورش استان مازندران گفت: با تشکیل ستاد سوخت در استانداری و فرمانداریها، مشکل سرویس مدارس بررسی شد.
"عبدالوحید فیاضی" روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در رامسر افزود: با تلاش این ستاد، آمار خودروهای فعال در این بخش گرفته شده و برای ساماندهی سرویس مدارس مشکلی وجود ندارد.
وی همچنین تصریح کرد: با تشکیل ستاد پروژه مهر در سازمان و 32 شهرستان و منطقه این استان همه مدارس این استان برای ورود دانش آموزان مقاطع مختلف در سال تحصیلی جدید آماده شده است.
این ستاد به بازسازی مدارس و فضاهای آموزشی، تکیمل طرحها، تحهیز امکانات مختلف اداری و آموزشی در این استان فعالیت دارند.
رییس سازمان آموزش و پرورش مازندران اظهار داشت: بیش از 560 هزار دانش آموز مازندران در بیش از شش هزار مدرسه، سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کردند.
فیاضی با بیان این که در سال جاری سه الی چهار هزار نفر از این سازمان بازنشسته می شوند، اضافه کرد : با توجه به این مهم ، آموزش و پرورش این استان با کمبود نیروی انسانی مواجه است.
وی یادآور شد: بر اساس قانون باید 50 درصد نیرو وارد این سازمان شوند اما هنوز نسبت به جذب 10 درصد نیروهای بازنشسته موفق نشده ایم.
رییس سازمان آموزش و پرورش استان مازندران گفت: در مازندران در صورت اخذ مجوز استخدام، حدود 700 نفر آن هم از بین نیروهای تربیت معلم، تعهد دبیری و سهمیه مربی و پرورشی و حق التدریس جذب می شوند.
وی پراکندگی شدید روستاها، کمی جمعیت بویژه در مناطق محروم را از دیگر مشکلات برشمرد و تاکید کرد: ما نمی خواهیم در هیچ جای این استان مردم از تحصیل بی بهره شوند.ک/3 7515/621/690 شماره 049 ساعت 12:29 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار فرهنگ