۲۷ اسفند ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9695034
۰ نفر
زاهدی: مطالعه، عنصر ضروری زندگی دانشجویی است ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/27 فرهنگی.علوم.علوم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: مطالعه به عنوان یک عنصر اصلی و ضروری در زندگی دانشجویان مطرح است و از این رو باید سرانه کتابخوانی در دانشگاه ها افزایش یابد.
به گزارش ایرنابه نقل از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، محمدمهدی زاهدی روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه کتابخانه مرکزی دانشگاه کردستان، افزود: کتاب باید والاترین جایگاه را در زندگی فردی و اجتماعی دارا باشد و با توجه به پیشرفت های چشمگیر در عرصه های دانش آموزی در سطح جهان، نه تنها کتاب جایگاه و اهمیت خود را از دست نداده بلکه رویکرد به آن افزایش نیز یافته است.
وی پیشرفت های بشر در عرصه های مختلف را حاصل توجه و عنایت ویژه به کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و اظهار داشت: کسانی که گام های بزرگی در مسیر پیشرفت برداشته اند، هرگز با کتابخوانی بیگانه نبوده اند و باید فرهنگ کتابخوانی در جامعه اسلامی نهادینه شود و سرانه اندک کتابخوانی بین اقشار مختلف جامعه که زیبنده نظام ما نیست، از بین برود.
زاهدی در ادامه از گسترش فرهنگ کتابخوانی در دانشگاه ها خبر داد و گفت: راه اندازی کتابخانه های خوابگاهی، فرهنگ کارت، مسابقات کتابخوانی و غیره، از جمله اقدامات صورت گرفته در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه در بین دانشجویان است.
احداث کتابخانه مرکزی دانشگاه کردستان، با زیر بنای 4300 متر مربع در نیمه دوم سال 84 آغاز شد و با هزینه ای بالغ بر 26 هزار میلیون ریال در دور دوم سفر هیات دولت به این استان توسط وزیر علوم به بهره برداری رسید.
شماره 040 ساعت 14:54 تمام

سرخط اخبار فرهنگ