برگزاری سیزدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع دستی و هنرهای سنتی درشیراز ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/10 فرهنگی.میراث فرهنگی.صنایع دستی مدیرکل دفتر حمایت از تولید و بازرگانی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی گفت: سیزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی سال 1387 در شهر شیراز مرکز استان فارس و با رویکرد تخصصی برپا می شود.
مهدی کیایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار میراث فرهنگی ایرنا اظهار داشت: این نمایشگاه برای نخستین بار با رویکرد نمایشگاه های تخصصی و به صورت پایلوت برگزار می شود تا نقاط قوت و ضعف برگزاری نمایشگاه های تخصصی مورد ارزیابی قرار گیرد.
وی افزود: نمایشگاه فارس با رویکرد تخصصی در گروه چوب و با حضور رشته های صنایع دستی منبت، معرق چوب، خاتم کاری ، حصیر بافی و بامبو از 12 اسفند ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی شیراز گشایش می یابد.
کیایی افزود: این نمایشگاه در سه سالن و در فضای تقریبی 5 هزار و 700 مترمربع و با مشارکت 30 استان کشور برپا می شود.
وی با بیان این که آیین گشایش این نمایشگاه در هتل همای شیراز برگزار می شود، گفت: 72 غرفه به صنایع چوبی و 153 غرفه به سایر رشته های صنایع دستی اختصاص دارد.
به گفته کیایی، این نمایشگاه با حضور معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، مدیران کل ستاد معاونت صنایع دستی، تعدادی از کارشناسان و معاونین صنایع دستی سازمان های استانی گشایش می یابد.
این نمایشگاه همزمان با همایش معاونین صنایع دستی کشور در شیراز برپا و 16 اسفند ماه به کار خود پایان می دهد.
1918 شماره 090 ساعت 22:40 تمام

سرخط اخبار فرهنگ