توزیع یک میلیون جلد قرآن بین مساجد و مراکز قرآنی کشور آغاز شده است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/10 فرهنگی.اوقاف.مسابقات قرآنی.سراسری بوشهر- معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: در شش ماه دوم امسال توزیع یک میلیون جلد قرآن کریم بین مساجد و مراکز قرآنی کشور آغاز شده که تاکنون 400هزار جلد از این کتاب الهی به صورت رایگان در اختیار مساجد و مراکز قرآنی قرار گرفته است.
حجت الاسلام حسین احمدیان روز شنبه در جمع حافظان و قاریان شرکت کننده در سی و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بوشهر افزود: برای گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی امسال تاکنون یکهزار و 200جلسه تفسیر قرآن در کشور برگزار شده است.
وی اضافه کرد: همچنین آموزش قرآن نیز یکی از برنامه های سازمان اوفات و امور خیریه است که در حدود شش هزار مرکز و اماکن متبرکه در حال برگزاری است و خروجی خوبی نیز داشته است.
احمدیان گفت:امروزه قاریان بین المللی جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای دیگر از رشد بالایی برخوردار هستند.
احمدیان بیان کرد: در این دوره از مسابقات 170نفر از علاقه مندان علوم قرآنی ترتیل، قرائت، حفظ و مفاهیم قرآن شرکت دارند که این افراد منتخب 30 هزار نفر در مسابقات استانی و منطقه ای هستند.
ابوطالب شفقت استاندار بوشهر نیز گفت: هم اینک کانونهای قرآنی در این استان بصورت خودجوش توسط علاقه مندان با حمایت دستگاههای فرهنگی فعالیت می کنند.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان بوشهر نیز گفت: انجام فعالیت های قرآنی در کنار سایر ماموریت های اوقاف بطور ویژه در دستور کار قرار دارد.
حجت الاسلام عباس صداقت افزود: هم اینک 500نفر قاری برجسته، 170نفرحافظ ، 80مرکز قرآنی، 10گروه تواشیح در زمینه قرآن در استان بوشهر فعالیت می کنند.
سی و یکمین دوره مسابقات سراسری حفظ ، قرآئت ، ترتیل و مفاهیم قرآن کریم ویژه برادران جمعه شب در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد بوشهر گشایش یافت که تا 16 اسفندماه جاری ادامه دارد. ک/2 628/539 / 675 شماره 017 ساعت 10:07 تمام

سرخط اخبار فرهنگ