مجمع سالانه انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی برگزار می شود ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/12/10 فرهنگی.منتقدان و نویسندگان.سینما.مجمع نشست مجمع عمومی سالانه انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران ، 20 اسفندماه در خانه سینما برگزار می شود.
به گزارش روز شنبه ایرنا از انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی، این نشست با دعوت شورای مرکزی این تشکل و به منظور ارائه گزارش سالانه هیات مدیره انجمن به اعضا برپا می شود.
تعیین تکلیف وضعیت عضویت اعضای غیرفعال انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی از دیگر بخش های برنامه ای مجمع عمومی است.
تمامی اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی که کارت معتبر دارند می توانند در این مجمع عمومی شرکت کنند.
همچنین کتاب سینمای شهری همزمان با سومین جشنواره بین المللی فیلم شهر توسط این انجمن منتشر شد.
کتاب مجموعه مقالات سینمای شهری در ادامه فعالیت های انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ، زیر نظر جعفر گودرزی ، منتشر شد .
این کتاب که حاوی 15 مقاله از نویسندگان و منتقدان مطرح سینمایی است ، 12 اسفندماه همزمان با برپایی سومین جشنواره بین المللی فیلم شهر توزیع می شود.
روانشناسی شهر در سینما، شهر دیروز و شهر امروز در سینما، نشانه های شهر در فیلم، شهرنشینی در فیلم های سینمایی ، دیدنی های شهر در آثار سینمایی، ویژگی های فیلم شهری، موقعیت و جایگاه کودکان و نوجوانان شهر در آثار سینمای ایران، شهر سنتی و شهر مدرن در سینما و هویت شهری در سینمای اجتماعی از محورهای موضوعی کتاب سینمای شهری به شمار می رود.
جواد طوسی، سعید مستغاثی، محمد تقی فهیم، همایون خسروی دهکردی، عزیراله حاجی مشهدی، کامیار محسنین، محسن سیف، چیستا یثربی ، پژمان لشکری پور، منصور ضابطیان، شهرام جعفری نژاد ، احمد میراحسان ، جلیل اکبری صحت و جعفر گودرزی از نویسندگان مقاله های این کتاب هستند.
انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی همچنین علاوه بر کتاب سینمای شهر کتاب های روایت های مقاومت ویژه جشنواره جوانه های مقاومتجم، حقیقت در قاب مستند، سینمای ملی ، طرحی برای فردا را در طول یکسال گذشته منتشر کرده است و کتاب مشروح نشست های همایش سینمای ملی را نیز تا پایان اسفندماه آماده می سازد.
شماره 013 ساعت 09:47 تمام

سرخط اخبار فرهنگ