ایرانیان مقیم رم در شب تاسوعای حسینی اشک ماتم ریختند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/17 فرهنگی.ایتالیا.محرم.شب تاسوعا رم- ایرانیان مقیم رم و عزاداران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) درشب تاسوعای حسینی با برپایی آیین عزاداری در رثای سالار شهیدان و حضرت ابوالفضل العباس (ع) اشک ماتم ریختند.
به گزارش ایرنا، هیات عزاداران ایرانیان مقیم رم دوشنبه شب در آیین شب تاسوعای حسینی با مدیحه سرایی، نوحه خوانی و سینه زنی برای مظلومیت امام حسین (ع) سید الشهدا و حضرت ابوالفضل العباس (ع) سقای کربلا به عزاداری پرداختند.
در مراسم عزاداری حضرت سید شهدا که در مجتمع آموزشی شهید باهنر رم برگزار شد جمعی از ایرانیان مقیم ایتالیا، مسئولان و کارکنان نمایندگی سیاسی ایران در رم و واتیکان، نمایندگی ایران در فائو، رایزنی فرهنگی و خانواده های آنان حضور داشتند.
حجت الاسلامسید مهدی میرتبار روحانی اعزامی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آیین شب تاسوعای حسینی درباره منزلت و جایگاه قمر بنی هاشم (ع ) در واقعه کربلا و روز تاسوعا، گفت: حضرت عباس (ع) به عنوان یکی از یاران صدیق و وفادار ابا عبدالله الحسین (ع) تا آخرین قطره خون در راه هدف خویش که همانا زنده نگه داشتن دین مبین اسلام و آرمان های شیعه علوی بود در کنار سالار شهیدان مقابل سپاهیان یزید مقاومت کرد و شهید شد.
وی با اشاره به شناخت صحیح حضرت عباس (ع) از دین و معرفت شناسی آن حضرت، افزود: حضرت عباس (ع) در طول حیات طیبه اش چه در جوار پدر بزرگوارش علی بن ابی طالب و چه در کنار حسین بن علی لحظه ای از شناخت و معرفت دینی غافل نبود و در عرفان و معرفت دینی به علو درجات نایل آمده بود.
حجت الاسلام میرتبار تصریح کرد: معرفت و شناخت آن حضرت منطبق بر نص صریح آیات کلام الله مجید بود که موجب شد تا قمربنی هاشم همچون دژی آهنین در دفاع از آرمان ها و اهداف امام حسین (ع) برای تحقق احکام الهی و امر به معروف و نهی از منکر در برابر کفار و سپاهیان یزید تا لحظه شهادت مقاومت و مبارزه کند.
برپایه این گزارش، در پایان ذکر مصیبت، نوحه خوانی و سینه زنی حال و هوای معنوی خاصی در جمع عزاداران ابا عبدالله الحسین (ع) در آیین شب تاسوعای حسینی بخشید.
شبد**اروپام ** **1477**1064 شماره 012 ساعت 09:42 تمام

سرخط اخبار فرهنگ