عاشقان اباعبدالله (ع) در مالزی در شب تاسوعای حسینی به سوگ نشستند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/17 اجتماعی.مناسبتها.تاسوعا.مالزی کوالالامپور- عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن امام همام در کشور مالزی در شب تاسوعای حسینی در سوگ علمدار کربلا آیین عزاداری برپا کردند.
به گزارش ایرنا، بالغ بر یکهزار و 200 نفر از ایرانیان مقیم مالزی شامگاه دوشنبه در شب سالروز شهادت حضرت اباالفضل العباس (ع) در تالار دیوان احمد رزالی کوالالامپور، پایتخت این کشور گردهم آمده و با برپایی آیین سوگواری، مراتب ارادت خود را به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت ابراز داشتند.
در این مراسم، علاوه بر سخنران جلسه که در ادامه بحث شبهای گذشته در خصوص جهان پس از مرگ و نیز درسهای آموزنده از سیره اهل بیت نبوت به ویژه سرور و سالار شهیدان به ایراد سخنانی پرداخت، مداحان نیز با مرثیه سرایی، سوز دل عاشقان ابا عبدالله (ع) را دو چندان کردند.
از نکات حائز توجه این آیین، حضور جمعی از مالزیایی ها به همراه شماری از اتباع کشورهای عربی، تایلندی، اندونزیایی، افغان، پاکستانی و دیگر اتباع ساکن در کوالالامپور در این آیین و همراهی آنان با عزاداران حسینی بود.
گزارش خبرنگار ایرنا حاکی از برپایی آیینهای مشابهی از سوی دانشجویان ایرانی ساکن در شهرکهای دانشجویی اطراف کوالالامپور و همچنین شهر پیننگ واقع در شمال مالزی است.
همچنین ایرانیان مقیم دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله در اندونزی، تایلند، ویتنام، فیلیپین و نیوزیلند نیز باحضور در اقامتگاه سفیران کشورمان، آیینهای سوگواری مشابهی برپا داشتند.
آساق 335** شماره 009 ساعت 09:40 تمام

سرخط اخبار فرهنگ