۲ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9689125
۰ نفر
دانشنامه کارآفرینی به زودی تدوین می شود ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/02 علمی آموزشی.نمایشگاه.علوم محقق و پژوهشگر بنیاد دانشنامه بزرگ فارسی گفت: دانشنامه کارآفرینی به زودی توسط این بنیاد تهیه و تدوین می شود.
شهره شاهمرادی روز دوشنبه در نمایشگاه 30 سال دستاوردهای وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در مصلی تهران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد خلاقیت در جامعه ، تدوین ابعاد کارآفرینی ، اینکه چگونه می توان یک کار آفرین خوب بود و در نهایت اینکه چگونه می توان کارآفرینی کرد از برخی محورهای دانشنامه کارآفرینی است.
وی اظهار داشت: حدود 80 مقاله در موضوعات ذکر شده به دبیرخانه بنیاد دانشنامه فارسی ارسال شده و تاکنون حدود 70 درصد کار انجام شده است.
این پژوهشگر بنیاد دانشنامه فارسی با تاکید بر اهمیت کار آفرینی در جامعه گفت: ایجاد شغل برای دانش آموختگان دانشگاهی بسیار حائز اهمیت است و امیدواریم با تدوین و تهیه این دانشنامه کمک موثری دراین زمینه صورت گیرد بنیاد دانشنامه بزرگ فارسی یکی از موسسات پژوهشی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و با شخصیت حقوقی مستقل است که در سال 1371 و با هدف تهیه و انتشار دانشنامه های جامع و تخصصی آغاز به کار کرد.
مرحوم استاد احمد بیرشک ، ریاضی دان و عالم برجسته ، بنیانگذار این موسسه پژوهشی است.
تاکنون بنیاد دانشنامه بزرگ فارسی با چاپ بیش از 30 عنوان کتاب و فرهنگ دانشنامگی یکی از مراکز اصلی و تخصصی امر دانشنامه نویسی محسوب می شود.
رواج دانش و ادب و بالا بردن سطح اطلاعات علمی و ادبی جامعه، تالیف و انتشار دانشنامه بزرگ فارسی ، مطالعه و تحقیق در زمینه ادب و زبان فارسی ، شناساندن منابع زبان و ادبیات فارسی به مردم کشور و جهان و همکاری با دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و فرهنگی کشور از جمله اهداف بنیاد دانشنامه بزرگ فارسی است.
دانشنامه پرندگان، زندگینامه علمی دانشوران، واژه نامه ریاضی ، گاهشمار علم، دانشنامه زیست شناسی ، گاهشماری در تمدن ایرانی و تمدن مسیحی ، دانشنامه فیزیک، آموزش عالی، برنامه ریزی زبانی و نظریه واج شناختی ، دانشنامه همگانی نجوم، زن ایرانی ، گاهشماری ایرانی ، روان شناسی ورزش و گاهنامه برای تاریخ از جمله کتب تالیف شده در بنیاد دانشنامه بزرگ فارسی است.
غرفه بنیاد دانشنامه فارسی در نمایشگاه جامع دستاوردهای 30 ساله وزارت علوم که از اول تا پنجم دی ماه در محل مصلی امام خمینی (ره ) تهران برگزار می شود، دستاوردهای خود را در معرض دید همگان قرار داده است.
شماره 049 ساعت 14:44 تمام

سرخط اخبار فرهنگ