۲ دی ۱۳۸۷،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9689096
۰ نفر
نمایشگاه شبانه روزی پیکاسو در پاریس ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/10/02 فرهنگی.نقاشی.پیکاسو ماه آینده برای اولین بار در فرانسه نمایشگاهی از کارهای اصلی پیکاسو در پاریس برگزار می شود که درهای این نمایشگاه شبانه روز به روی دوستداران هنر باز خواهد بود.
به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خبرگزاری فرانسه ، نمایشگاه پیکاسو و استادان به کنکاش در رابطه این نقاش بزرگ اسپانیایی با استادان بزرگ غرب می پردازد و از نیمه شب 30 ژانویه تا ساعت هشت بعد از ظهر روز دوشنبه دوم فوریه در تمام طول روز و شب باز خواهد بود.
دست اندرکاران این اقدام هنری که برای اولین بار در فرانسه صورت می گیرد اعلام کردند که برگزاری این نمایشگاه پاسخی به موفقیت یک برنامه در قصر بزرگ (گران پاله ) است که از اکتبر (مهر) تاکنون 450هزار نفر را به خود جذب کرده است.
در نمایشگاه شبانه روزی پاریس بیش از 200 اثر از پیکاسو گرفته تا ال رکو، ولاسکز، گویا، تیتان ، رامبراند، ونگوگ، دلاکروا و منه کنار هم چیده شده است تا تمایل یک عمر پیکاسو در باز آفرینی و تغییر آثار استادان نقاشی را به نمایش بگذارد.
نیمی از این آثار از موزه پیکاسو پاریس و شاهکارهایی از چند موزه دیگر مثل پرادو مادرید، موزه هنرهای نوین نیویورک، گالری گمالده در برلین و گالری ملی لندن وام گرفته شده است.
شماره 020 ساعت 11:26 تمام

سرخط اخبار فرهنگ