۲۱ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9644493
۰ نفر
سامانه سیگنال رسانی دیجیتالی در هرمزگان راه اندازی شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/21 فرهنگی.تلویزیون.معاونت امور استانها.سیمای بندرعباس تهران - بهره برداری از سامانه تلویزیونی دیجیتال هرمزگان در مراسمی با حضور معاون توسعه و فناوری سازمان صداوسیما، استاندار هرمزگان، مدیر کل تبلیغات اسلامی، مدیر کل آموزش و پرورش، معاونین و مدیران مرکز خلیج فارس آغاز شد.
به گزارش روز شنبه روابط عمومی معاونت امور مجلس و استانهای صدا و سیما، علی عسکری معاون توسعه و فناوری رسانه سازمان صداوسیما در آیین بهره برداری از این سامانه در بندرعباس، گفت: 24میلیون نفر معادل 34 و نیم درصد جمعیت کشور اکنون تصاویر ارسالی از ایستگاههای صداوسیما را به صورت دیجیتال دریافت می کنند. هرمزگان یازدهمین استانی است که سامانه تلویزیونی دیجیتال در آن راه اندازی شده است.
معاون صداوسیما ادامه داد:سامانه تلویزیونی دیجیتال با فناوری ام پیگ فور که از پیشرفته ترین روش سیگنال رسانی جهانی است، پشتیبانی می شود.
معاون توسعه و فناوری صداوسیما یادآور شد: بیش از 653 هزار نفر حدود 52 درصد جمعیت هرمزگان در شهرستان های بندرعباس، میناب، قشم صددرصد و برخی از مناطق شهرستان های رودان، بندر خمیر و سیریک امکان دریافت دیجیتال دارند.
عسکری با بیان اینکه توسعه شبکه های دیجیتال در استان های مرزی از اولویت های فناوری صداوسیماست،یادآورشد: تلاش برای توسعه این فناوری دیجیتال سازی همه شبکه های کشور در سال 90 از اهداف معاونت توسعه و فناوری رسانه است.
فراهنگ ** 1788 ** شماره 025 ساعت 12:24 تمام

سرخط اخبار فرهنگ