۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9643822
۰ نفر
توسعه یافتگی جامعه در گرو سرمایه گذاری فرهنگی است .................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 17:17 12/12/1389 ارومیه - استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اهمیت فرهنگ و فرهنگ سازی در نظام های اجتماعی گفت : توسعه همه جانبه در گرو سرمایه گذاری فرهنگی است.
'وحید جلال زاده 'روز پنجشنبه در جمع مدیران دبیرستان ها و هنرستان های شهرستان ارومیه، اولویت اصلی مدیریت استان در حوزه فرهنگ را آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود : تقویت حوزه فرهنگ در آموزش و پرورش، موجب تقویت برنامه های فرهنگی در سایر حوزه ها می شود .
وی با اشاره به رویکرد فرهنگی دولت دهم و اختصاص اعتبارات ویژه برای برنامه های فرهنگی فاخر و تاثیر گذار در کشور اضافه کرد: در آذربایجان غربی 530 میلیارد ریال برای برنامه های فرهنگی در سفر سوم هیات دولت اختصاص یافته است که بخشی از این اعتبارات برای انجام برنامه های فرهنگی در آموزش و پرورش اختصاص یافته است.
جلال زاده، توسعه استان در ابعاد مختلف در کنار توجه به مباحث فرهنگی را قابل توجه عنوان کرد و اظهار داشت : توسعه باید به صورت متوازن صورت گیرد و زیر بنای توسعه در هر جامعه ای توجه به مسائل فرهنگی است.
وی، با مثبت ارزیابی کردن کیفیت فعالیت های آموزشی در مدارس استان یاد آور شد: افزایش تعداد قابل توجه قبولی دانش آموزان استان در آزمون های سراسری نشانگر تلاش و همت والای معلمان در تربیت دانش آموزان و بالا بردن سطح علمی آنان است.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به توجه ویژه مدیریت عالی استان در افزایش اعتبارات آموزش و پرورش گفت: با توجه به اهمیت بهسازی و نوسازی مدارس استان امسال میزان اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش با صد در صد افزایش از 150 میلیارد ریال به 300 میلیارد ریال افزایش یافته است .
وی با بیان اهمیت آموزش و پروش در کاهش آسیب های اجتماعی، بر آسیب شناسی معضلات اجتماعی و توجه به راهکار های حل مشکلات در مدارس تاکید کرد.
جلال زاده افزود : برنامه های آموزشی دانش آموزان در مدارس قطعا در ارتقاء سطح بینش و نگرش جامعه موثر خواهد بود .
وی، حل مسایل و مشکلات دانش آموزان و معلمان در ارتقاء سطح علمی استان را مهم دانست و اضافه کرد: با توجه به اهمیت این موضوع سعی دارم در برنامه کاری خود از مدارس بازدید کنم که تاکنون از 52 مدرسه در مناطق مختلف شهری و روستایی بازدید کرده ام.
وی در ادامه با اشاره به اجرای موفق قانون هدفمند کردن یارانه ها در کشور، از همراهی خوب مردم در اجرای مطلوب این قانون تقدیر کرد.
582/583

سرخط اخبار فرهنگ