۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9643801
۰ نفر
پیکر مهری ودادیان بازیگر سینما وتلویزیون تشییع شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 فرهنگی.هنری.سینما تهران - مراسم تشییع پیکر مهری ودادیان بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون کشور امروز - پنج شنبه - با حضور جمعی از هنرمندان از مقابل خانه سینما به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمدمهدی عسگرپور مدیر عامل خانه سینما، تعدادی از هنرمندان جوان و قدیمی عرصه سینما ، تئاتر و تلویزیون از جمله مریلا زارعی و داریوش اسدزاده، علی دهکردی ، ملکه رنجبر و دیگر هنرمندان در این مراسم حضور داشتند.
سوسن ودادیان دختر این مرحوم، در این مراسم با قدردانی از توجه دفتر ریاست جمهوری و مسوولان هنری کشور به مهری ودادیان در زمان بیماری وی، گفت : بسیاری از همکاران و دوستان مادرم در دوره 12 ساله بیماری وی نسبت به ما محبت و لطف فراوانی نشان دادند.
وی همچنین از تلاش دست اندرکاران بیمارستان سجاد به خاطر مراقبت از این هنرمند در طول 43 روز بستری وی در بخش مراقبت های ویژه این مرکز درمانی تشکر کرد.
مهری ودادیان، پس از گذراندن یک دوره بیماری طولانی در شامگاه دوشنبه نهم اسفندماه 1389 در سن 74 سالگی براثر ناراحتی قلبی و نارسایی ریوی دار فانی را وداع گفت.
سابقه اولین حضور وی در تلویزیون به حدود سال های 1337 و آغاز بازیگری او در سینما به سال 1346 بازمی گردد.
فیلم های 'راننده تاکسی، 'معادله '، 'کمیته مجازات '، 'سلام به انتظار'، ' فردا روز دیگری است ' ، 'دلشدگان ' و 'گلهای داوودی ' آثاری هستند که این هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در آنها به ایفای نقش پرداخته است.
فراهنگ 1055/1581** شماره 009 ساعت 12:59 تمام

سرخط اخبار فرهنگ