۱۲ اسفند ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9643792
۰ نفر
نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری: آیت الله مهدوی کنی، شخصی شایسته و بسیار توانمند است ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/12 سیاسی.خبرگان رهبری.انتخابات گرگان - نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت الله مهدوی کنی، شخصی شایسته و بسیار ارزشمند و توانمند در طول دوران انقلاب اسلامی بوده است.
سیدعبدالهادی حسینی شاهرودی امروز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهدوی کنی را قبل از انقلاب نمی شناختم اما بعد از انقلاب تاکنون با شناختی که از وی دارم، فردی خدمتگزار و معتقد به ولایت و رهبری مانند سایر مردم و علما و اعضای خبرگان است و هر چه بعد از انقلاب از ایشان دیده ام، هیچ جای سئوالی در مورد ایشان باقی نمی گذارد.
وی ادامه داد: ایشان دارای مقام علمی، معنوی و شایسته هستندو از هر لحاظ مورد تاکید می باشند و از سوی دیگر نیز رئیس جامعه روحانیت می باشند و در گذشته نیز در کمیته های انقلاب و وزارت کشور دارای پست و سمت بوده اند که در انجام وظایف محوله به خوبی کار کرده اند.
به عقیده من آیت الله مهدوی کنی در این حد و شان، که ظاهر شده مشکلی ندارد، اما نه امروز، بلکه در روز رای گیری رای من مخفی است.
به گفته وی، در روز رای گیری باید با سایر اعضای خبرگان مشورت شود و به کاندیداهائی که صلاحیت دارند، رای داده شود.
حسینی شاهرودی گفت: در گذشته ریاست خبرگان بیشتر به صورت تشریفاتی بود، اما این دوره با توجه به شرایط خاص در این حد بحث محافل شده است و به این صورت کاندیدائی شده، اما به نظر من مشکلی در زمینه این انتخابات وجود ندارد و مساله حادی در میان نیست.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که ریاست سنی خبرگان بدون شک به عهده مهدوی کنی خواهد بود، افزود: آقای هاشمی رفسنجانی نیز ارادت خاصی به مهدوی کنی دارد و کسی ایشان را رد نمی کند به همین لحاظ مشکلی در این انتخابات نمی بینم.
به گفته حسینی شاهرودی، غالب فشارهای امروز در خصوص ریاست خبرگان رهبری، از بیرون است و ما از درون خود هیچ مشکلی با هم نداریم و برخی از دوستان از باب حسنات، یک سری توقعاتی از آقای هاشمی رفسنجانی دارند.
وی اظهار داشت: رییس مجلس خبرگان رهبری باید شخصیتی آگاه، اخلاقی و شایسته مرجعیت باشد تا فضای مجلس از آن معنویت عالی برخوردار باشد و درغیر این صورت جایگاه معنوی و اخلاقی خود را از دست خواهد داد.
وی یادآور شد: با توجه به شواهد موجود ریاست آتی مجلس خبرگان رهبری بین آقایان هاشمی و مهدوی کنی مطرح است.
وی با تاکید براین که خبرگان رهبری یک مجلس با معنویت است و با دیگر مجامع کشور متفاوت است، خاطرنشان کرد: مجلس خبرگان رهبری علاوه بر سیاسی بودن، معنویت را نیز در خود گنجانده است.
حسینی شاهرودی با بیان این که جایگاه معنوی و اخلاقی مجلس خبرگان آن را از دیگر مجامع و قوای کشور متمایز کرده است، بیان داشت: نباید برگزاری انتخابات در مجلس خبرگان رهبری با دیگر مجامع داخلی مقایسه شود.
وی ادامه داد: فردی که کاندیدای مجلس خبرگان رهبری می شود از یک جایگاه خاصی برخوردار است و نامزد شدن برای ورود به خبرگان رهبری با مجلس شورای اسلامی تفاوت دارد و افراد حاضر در مجلس خبرگان رهبری علمای کشور هستند.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در مجلس خبرگان رهبری اگر شخصیت ها کاندیدای بخشی می شوند، این مساله در نهایت رقابت و دوستی صورت می گیرد و این همان معنویت حاکم بر مجلس خبرگان رهبری است.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: همچنین در اجلاسیه آتی افزون بر انتخابات هیات رییسه، مهم ترین مسائل داخلی کشور نیز مورد تحلیل و بررسی خبرگان ملت قرار خواهد گرفت.
7467/579/506 شماره 003 ساعت 11:30 تمام

سرخط اخبار فرهنگ