۶ آذر ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9636487
۰ نفر
بررسی روشنفکری دینی در ششمین شماره نشریه زمانه ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/09/06 فرهنگی.ادبیات.کتاب تهران- شماره ششم دوره جدید نشریه زمانه (نامه اندیشه، فرهنگ و ادبیات ) به همت کانون اندیشه جوان روی گیشه مطبوعات رفت.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا،کانون اندیشه جوان روزشنبه اعلام کرد، روشنفکری دینی در ایران موضوع پرونده محوری این شماره از زمانه است که در مقاله هایی با عناوین ریشه های اومانیستی مدرنیسم و روشنفکری ، روشنفکری از قرائت ابتر غرب تا خلسه هایدگری و روشنفکری شبه مدرن بازشناسی شده است.
همچنین، حیات اجتماعی نقاشی معاصر ایران در پرونده دیگری با عنوان سیر غرب زدگی در نقاشی معاصر ایران واکاوی می شود.
بنا به این گزارش پراگماتیسم و بن بست های نظری غرب عنوان پرونده دیگری از زمانه ششم است که مقالاتی با عناوین پراگماتیسم اسلامی ؟!، پراگماتیسم ؟ فلسفه یا روش ؟ و تجربه قربانگاه حقیقت را در بر می گیرد.
در این شماره سینمای کره جنوبی در پرونده ای مفصل مورد بررسی قرار گرفته است.
بنابرین گزارش عبدالحسین خسروپناه، یعقوب توکلی، محمد مددپور، عبدالشریف ولدبیگی، حمید پارسانیا، محمدعلی رجبی، جهاندار امیری، موسی عنبری، علیرضا محرابی، حسن بسطامی و غلامرضا جمشیدیها برخی از چهره هایی هستند که نوشتار یا گفتارهایی از ایشان دراین شماره از زمانه به چشم می خورد.
نشریه موجود ششمین شماره از دورجدید نشریه زمانه است که با مدیر مسئولی محمدرحیم عیوضی و سردبیری سعید کرمی به همت کانون اندیشه جوان منتشر می شود.
فراهنگ 1588**9173** شماره 052 ساعت 17:10 تمام

سرخط اخبار فرهنگ