۲۳ آبان ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9635846
۰ نفر
اسکله های گردشگری جنگل حرا در قشم ساماندهی می شود ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/08/23 فرهنگی.میراث فرهنگی.گردشگری.سایر تهران- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از ساماندهی اسکله های گردشگری جنگل حرا در دو روستای طبل و سهیلی قشم تا پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از سازمان منطقه آزاد قشم، داوود احمدی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم، رییسان شوراها و مشارکت مدنی تا پایان سال جاری فضاهای فعلی در این دو اسکله با تغییر کاربری به واحد اقامتی، تفریحی و گردشگری تبدیل می شود.
وی گفت: همچنین نصب تابلوهای ویژه اطلاع رسانی در مسیر این دو اسکله، آموزش ناخداها، تشکیل شرکت تعاونی قایقداران این دو روستا و تجهیز قایق ها به وسایل ایمنی ویژه گردشگران و مسافران انجام می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: قایقداران می توانند با تشکیل شرکت تعاونی، از مزایای اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) نیز برای نوسازی قایقها بهره ببرند.
احمدی همچنین از اختصاص بخشی از فضای اقامتی به عکاسان و علاقمندان به عکاسی خبر داد و افزود: طبق پیشنهادات ارایه شده، طبقه دوم واحد اقامتی و تفریحی اسکله طبل برای پرنده نگری و عکاسی مجهز می شود و علاقمندان می توانند از این فضا برای گرفتن عکس از نمای جنگل های حرا و پرندگان استفاده کنند.
وی گفت: اصلاح و تجهیز بازارچه فعلی در اسکله طبل نیز در دستورکار قرار گرفته است و برنامه ریزی برای ایجاد فضاهای تفریحی، کافی شاپ و پذیرایی در این دو اسکله تا پایان سال جاری انجام می شود.
براساس این گزارش، جنگل حرا در فاصله 60 کیلومتری شهر قشم با 86 هزار هکتار پوشش جنگلی قرار دارد.
جنگل حرا، غار نمکی، تنگه چاهکوه، جزایر ناز، لاک پشت های پوزه عقابی، دلفین های جزیره هنگام و دره ستاره ها عجایب هفتگانه خلیج فارس در جزیره قشم است که همه ساله گردشگران داخلی و خارجی را به جزیره قشم روانه می کند.
فراهنگ 1588**1834** شماره 033 ساعت 14:53 تمام

سرخط اخبار فرهنگ