۲۳ آبان ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9635832
۰ نفر
شمار افراد مبتلابه بیماری MS در کشور رو به افزایش است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/08/23 علمی آموزشی.پزشکی.بیماری.ام اس بندرعباس- عضو هیات مدیره انجمن علوم اعصاب ایران و انجمن MS کشور گفت: شمار افراد مبتلا به بیماری MS در کشور رو به افزایش است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر مسعود نبوی، یکشنبه در همایش یک روزه MS وتازه های درمانی در بندرعباس افزود: علت افزایش تعداد این بیماران ، پیشرفت کشور در زمینه تشخیص زودهنگام این بیماری است.
دکتر نبوی اظهار داشت: بیش از 18 هزار بیمار مبتلا به MS در کشور شناسایی شده که به علت ثبت نشدن مشخصات همه بیماران، آمار واقعی مبتلایان به این بیماری بیش از این تعداد است.
این پزشک متخصص ادامه داد: بیمه تکمیلی و اختصاص برخی داروها به صورت رایگان برای این بیماران از برنامه های حمایتی دولت است .
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان هم شمار مبتلایان MS در استان هرمزگان را 170 نفر اعلام کرد و گفت: بکارگیری جدیدترین شیوه های درمان از جمله برنامه های حمایتی این بیماران در این استان است .
دکتر احمد نگهی با اشاره به اینکه بر اثر بیماری MS بافت سفید مغز آسیب دیده و در ارسال پیامهای عصبی اختلال بوجود می آید افزود: سن ابتلا به بیماری بیشتر بین 20 تا 30 است و زنان دو تا سه برابر بیشتر از مردان مبتلا می شوند .
سرگیجه ، اختلالات بینایی ، اختلالات حرکتی ، جنسی و گرفتگی عضلات از جمله علائم بیماری MS است .
به گفته پزشکان اگر این بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده و کنترل شود بیمارمی تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد .ک/2 7198/ 668 /675 شماره 019 ساعت 12:18 تمام

سرخط اخبار فرهنگ