۱۰ مهر ۱۳۸۹،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9632996
۰ نفر
اخبار کوتاه از موسیقی ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/07/10 فرهنگی.داخلی.موسیقی تهران- گروه موسیقی طلوع به خوانندگی علی زندوکیل طی سه شب اجرای خود در تالار رودکی، با استقبال علاقمندان موسیقی ایرانی مواجه شد.
به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، به نقل از روابط عمومی گروه موسیقی طلوع، در این کنسرت که 7 تا 9 مهرماه در تالار رودکی برگزار شد، گروه موسیقی طلوع متشکل ازسحاب علم تار، بابک غسالی بربت، بهنام معصومی تنبک، سینا علم کمانچه و علی زندوکیل خواننده به روی صحنه رفتند و قطعاتی از موسیقی سنتی ایران را با نگاهی نو ارائه کردند.
در این سه شب کنسرت، گروه در بخش اول قطعه بی کلام راز، تصنیف نه این نه آنم با شعری از مولانا، قطعه بی کلام سراب و تصنیف من ترک عشق نمی کنم با شعری از حافظ را به آهنگسازی سحاب علم در دستگاه نوا و در بخش دوم قطعاتی چون هفتمین اختر با شعری از ه.ا.سایه، میان تاریکی با شعری از فروغ فرخزاد، اعتراض،رخس پروانه و شکوفه اندوه را با شعری از فروغ فرخزاد به آهنگسازی بابک غسالی در آواز دشتی و آواز اصفهان اجرا کردند.
*** علیرضا عصار از 26 آبان ماه برای سه روز در اصفهان کنسرت برگزار می کند.
این برنامه با همراهی گروه موسیقی کوچ برگزار می شود.
مدیر برنامه علیرضا عصار روز شنبه ضمن اعلام مطلب فوق اظهار داشت: این کنسرت سه روزه در شش سانس به مناسبت عید قربان برگزار می شود و در آن گروه موسیقی کوچ صدای عصار را همراهی می کنند.
حبیب صبور افزود: عصار در این کنسرت ؟ گلچینی از آلبوم های خود را اجرا می کند.
وی همچنین از انتشار دو آلبوم تا پایان پاییز خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از این آثار برای دفاع مقدس است که هم اکنون در مرحله انتخاب اشعار از شاعران انقلابی است.
به گفته صبور، این امر به سفارش بنیاد حفظ ارزش های دفاع مقدس تولید می شود و در آن قطعاتی با همکاری عصار و فوائد حجازی گنجانده می شود.
*** کنسرت موسیقی ایرانی به سرپرستی و آهنگسازی سامان احتشامی سی ام مهر و یکم آبان در تالار وحدت برگزار می شود.
به گزارش انجمن موسیقی، این کنسرت در دو بخش و با همکاری بابک شهرکیویولن ، عمران فروزشتنبک، شایان شکرآبیپیانو، کوروش باباییکمانچه، یلدا صمدیپیانو، رضا دربندیدف و سامان احتشامیپیانو برگزار خواهد شد.
*** مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی با صدور حکمی، بهروزمحمودی بختیاری را به سمت معاون فرهنگی پژوهشی این بنیاد منصوب کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، در حکم صادره از سوی حسین پارسایی آمده است: نظر به سوابق درخشان علمی و مدیریتی جنابعالی و ضرورت تحول در رویکردهای پژوهشی و مطالعاتی این مجموعه ، به موجب این حکم به عنوان معاون فرهنگی پژوهشی بنیاد فرهنگی هنری رودکی منصوب می شوید . امید است با اتکال به پروردگار یکتا و بهره گیری از تجارب گرانقدرتان و تعامل شایسته با دستگاههای فرهنگی و انجمن های علمی و مجامع دانشگاهی در پیش برد اهداف ملی و بین المللی بنیاد موید و پیروز باشید.
شماره 088 ساعت 17:50 تمام

سرخط اخبار فرهنگ