۱۴ فروردین ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 9620149
T T
۰ نفر

سلحشور: سریال های نوروزی امسال سرشار از لودگی بود

۱۴ فروردین ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 9620149
سلحشور: سریال های نوروزی امسال سرشار از لودگی بود ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/01/14 فرهنگی.سلحشور.سریال تهران- کارگردان سریال حضرت یوسف (ع) گفت: سریال های نوروزی امسال جز لودگی و مسخرگی پیامی برای مخاطب نداشتند و دراین میان تنها سریال چاردیواری با جذابیت های داستانی پیام مناسبی را به بینندگان تلویزیون منتقل کرد.
فرج الله سلحشور روز شنبه در گفت وگو با ایرنا گفت: متاسفانه در سریال های امسال بسیاری از حرف های خوب در قالبی زشت و بی ادبانه بیان شد و پیام سریال های نوروزی در بسته بندی بسیار زشتی به مخاطبان ارائه نشد.
وی افزود: سریال های نوروزی تلاش کردند تا حرفی را بیان کنند اما این پیام به شعار زدگی و مسخره بازی تبدیل شد.
کارگردان سریال حضرت یوسف (ع) با بیان اینکه هنرمندان ما در بیان پیام های اخلاقی و دینی در سریال های نوروزی ناکام بودند خاطر نشان کرد: بسیاری از مفاهیم و پیام ها در آثار سینمایی و تلویزیونی با مطرح شدن در قالب کمدی و طنز، می توانند به بهترین نحو ممکن بر روی مخاطبان تاثیر گذار باشند اما متاسفانه سریال های نوروزی ما اینگونه نبود.
سلحشور یادآور شد: متاسفانه سریال های نوروز امسال تنها لودگی، مسخرگی و بی ادبی بود و بجای ترویج و تبلیغ یک پیام اخلاقی یک فضیلت اخلاقی را زیر سئوال بردند.
وی گفت: نویسندگان، کارگردانان و بازیگران سریال های تلویزیونی ما به آنچه می گفتند اعتقادی نداشتند و این مسئله در این آثار به وضوح آشکار بود.
این کارگردان تلویزیون تنها سریال چار دیواری ساخته سیروس مقدم را به دور از لودگی دانست و ادامه داد: این اثر با پیچیدگی های داستانی و استفاده صحیح از عناصر طنز در انتقال پیام خود تا حدی موفق بود اما متاسفانه دو سریال دیگر در شان صدا و سیما و مخاطبان نبود.
سلحشور در پاسخ به این پرسش که چرا 4 اصل اخلاق، دین، آگاهی و امید در برنامه های تلویزیونی کمتر دیده می شود گفت: مشکل از مدیران این رسانه نیست باید ریشه این معضل را در عدم آموزش صحیح هنر به هنرمندان جست وجو کنیم. باید در زیرساخت های آموزشی خود تغییراتی اساسی ایجاد کنیم و تا زمانی که مبانی هنری ما تغییری نداشته باشد وضعیت به همین منوال ادامه خواهد داشت.
سریال های دارا و ندار به کارگردانی مسعود ده نمکی، زن بابا به کارگردانی سعید آقاجانی و چاردیواری کاری از سیروس مقدم از شبکه های سیما در نوروز امسال به نمایش درآمدند.
شماره 007 ساعت 10:39 تمام
۰ نفر