برای مردمی که شهید و جانباز داده اند باید با تمام و جودکار کرد ..............................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 1390/07/11 اجتماعی.نماینده ولی فقیه.شهرری شهرری - نماینده ولی فقیه در جنوب شرق استان تهران با بیان این که شهردار تهران و مدیران شهرداری توانسته اند موفقیت های بزرگی در عمران و آبادانی شهری داشته باشد، گفت : برای مردمی که شهید و جانباز داده اند باید با تمام و جود کار کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، آیت الله وحیدی گلپایگانی امروز در مراسم آغاز به کار عملیات اجرایی تونل خط 6 مترو با دستگاه TBM با بیان این مطلب گفت : پروژه مترو پروژه ای عظیم است که در کلان شهری بزرگ مانند تهران اجرایی می شود و اجرای چنین پروژه ای هم مدیریت نیاز دارد و هم تعهد و هم ایمان به کار است.
نماینده ولی فقیه در جنوب شرق استان تهران، ضمن تشکر از مدیر قبلی شرکت مترو، برای مدیریت فعلی آرزوی موفقیت کرد و افزود: برای مردمی که شهید و جانباز داده اند باید با تمام و جود و توان کار کنیم.
آیت الله وحیدی گلپایگانی ادامه داد: پیشرفت هر کاری بخصوص در زمینه های عمرانی مرهون اراده و مدیریت کامل است و هرکس هر مسئولیتی که داشته باشد باید در درجه اول موفقیتش در گرو مدیریتش باشد.
وی با بیان این که مساله نیت و هدف نیز در هر کاری مهم است، خاطر نشان کرد: باید هدف مدیریت خدمت به خلق و خالق باشد، چرا که این دو عامل ضامن موفقیت هر کار و طرحی است، اما زیربنای هر کاری نیز نیاز به قانون دارد .
آیت الله وحیدی گلپایگانی ادامه داد: تعهد به اجرای قانون نیز بسیار حائز اهمیت است چراکه اگر قانون باشد اما تعهد نباشد کار ابتر می ماند و در درجه اول قانون و بعد از آن تعهد به اجرای قانون مهم است.
وی تصریح کرد: موفقیت هایی که در سطح بالا در کشور ما و سایر کشورها به دست می آید ناشی از مدیریت بالا و تخصص بالای مسئولان است و در کشور ما که کشوری اسلامی است و مکتب ، مکتب ائمه است مدیران باید به نظام جمهوری اسلامی اعتقاد راسخ داشته باشند و اگر این اعتقادنباشد و یا ضعیف باشد مشکلاتی برای کشور در زمینه های سیاسی و اجتماعی به وجود می آید .
نماینده ولی فقیه در جنوب شرق استان تهران با تاکید بر اینکه اتحاد و وحدت شرط موفقیت در کارها است گفت: هم نظری و هماهنگی و عدم سوء نیت موفقیت ایجاد می کند، هرچه مملکت ما از نظر اقتصادی مخصوصا و سیاسی پیشرفت داشته باشد می توانیم برای کشورهای اسلامی الگو باشیم.
وی افزود: من با توجه به اینکه هم در سیاست و هم در مدیریت ها بوده ام و هم اهل مطالعه هستیم می گویم که شهردار تهران و مدیران شهرداری موفقیت های بزرگی در عمران و آبادانی شهری داشته اند که یکی از این موفقیت ها توسعه مترو بوده است .
آیت الله گلپایگانی در ادامه با بیان این که زندگی شهدا را مطالعه می کنیم متاثر می شویم که آن ها چه نیت های پاکی داشتند و بعضی از ما ها چه انحرافاتی داریم و فاصله با اهداف آن ها گرفته ایم گفت : مقام معظم رهبری دیداری با جانبازان داشتند، که من از تلویزیون دیدم و گریه کردم که این جانبازان چندین سال است که بدنشان این چنین مجروح است ، وقتی اهداف و مسائل و مشکلاتشان را مطرح می کردند؛ تاسف آور است که برخی امروز دنبال ریاست و پر کردن کیسه هستند و جانبازان و شهدا اهدافشان چه بوده است.
نماینده ولی فقیه با بیان این که شهردار تهران کاهش فاصله جنوب و شهر را یکی از اهداف خود مطرح کرده اند و واقعا دارد شمال و جنوب شهر به یکدیگر نزدیک می شود، گفت: وقتی من پلهایی با مهندسی دقیق را در انتهای اتوبان بسیج دیدم گفتم زحمت زیاد کشیده شده و همین طور مراکز تفریحی که امیدوارم مراکز سالم و خوبی برای مردم باشد .
وی ادامه داد: امیرالمومنین در بخشی از نامه اش به مالک اشتر چند جمله در مورد مدیریت توصیه داشتند که یکی آن بود که مستضعفین را فراموش نکنید و کسانی را در راس کارها بگذارید که از خوبان مردم باشند و مومن باشند به آنچه ماموریت در آن پیدا کره اند و در در رابطه با ملک داری کسانی را انتخاب کنند که اصالت خانوادگی داشته باشند که این سند ملک داری در دنیای اسلام است .ک1 687/699

سرخط اخبار فرهنگ