۱۹ تیر ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9607314
۰ نفر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: دولت اهتمام جدی برای توسعه زیرساختهای فرهنگی دارد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/04/19 فرهنگی.وزارت فرهنگ.وزیر فرهنگ.سفر به قم قم - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: دولت خدمتگزار اهتمام جدی برای توسعه زیرساختهای فرهنگی درنقاط مختلف کشور بویژه استان قم به عنوان خواستگاه انقلاب اسلامی و کانون علم، فرهنگ و فقاهت دارد.
به گزارش ایرنا، سید محمد حسینی روز یکشنبه در مراسم بهره برداری از نخستین مجتمع فرهنگی دیجیتال قم در گفت وگو با خبرنگار ایرنا از افتتاح طرحها و مجتمع های فرهنگی به عنوان نمونه ای عملی ازاهتمام ویژه دولت دهم و رویکرد فرهنگی آن به تقویت و توسعه زیرساختهای فرهنگی برشمرد .
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه از راه اندازی اردوگاه قرآنی در کنار مجتمع پردیسان قم خبر داد و گفت : در جهت رویکرد فرهنگی دولت مصمم هستیم روند تقویت و توسعه زیرساختهای فرهنگی کشور را در ابعاد مختلف تقویت کنیم .
وی، از راه اندازی مجتمع فرهنگی هنری شهید آوینی و مجتمع فرهنگی دیجیتال و زیر مجموعه آن که امروز همزمان در استان قم به بهره برداری رسید به عنوان دیگر دستاوردها و نتایج حرکتهای زیرساختی دولت در بخش فرهنگ یاد کرد .
وی اضافه کرد: اقدامات خوبی در تولید نرم افزار در استان قم انجام شده و این اقدامات باید رونق بیشتری یابد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به توافقات امروز بین این وزارتخانه و استانداری قم اشاره کرد و افزود: احداث کتابخانه مرکزی شهر قم، جدیت در احداث تالار مرکزی شهر، احداث مجتمع های فرهنگی هنری در مناطق مختلف قم و بازسازی مساجد و بقاع متبرکه از مهمترین این توافقات است .
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز برای بهره برداری سه طرح فرهنگی عمرانی و افتتاح ششمین جشنواره طلیعه ظهور وارد استان قم شد. ک/2 553/ 556 شماره 084 ساعت 17:02 تمام

سرخط اخبار فرهنگ