۱۹ تیر ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9607280
۰ نفر
با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ؟ نخستین مجتمع فرهنگی دیجیتال قم به بهره برداری رسید ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/04/19 اجتماعی.وزیر فرهنگ وارشاد.مجتمع فرهنگی دیجیتال قم - نخستین مجتمع فرهنگی دیجیتال قم، روز یکشنبه با حضور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بهره برداری رسید.
به گزارش ایرنا، این مجتمع در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع و زیربنای هشت هزار و 300 متر مربع و اعتبار 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی در دو طبقه ساخته شده است.
در بخشی از این مجتمع، خدمات مختلف اینترنتی، عرضه نرم افزارهای ثبت شده و اورجینال که مجوز قانونی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده اند، ارائه می شود.
در این مجتمع که در نخستین روز گشایش با استقبال جوانان و نوجوانان روبرو شد، علاوه بر ارائه خدمات متعدد اینترنتی پاک، بازی های رایانه ای تایید شده که از لحاظ محتوایی قابل استفاده برای جوانان و نوجوانان است با 50 درصد تخفیف ارایه می شود.
این مجتمع در واقع در نوع خود نخستین و مادر سایر مجتمع های مشابه در قم خواهد بود و قرار است 10 مرکز فرهنگی دیجیتال به عنوان شعبات آن در نقاط مختلف شهر قم ایجاد شود.
به گفته محمدحسین استاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، ارایه اینترنت پاک در این مراکز دیجیتال و ساماندهی خدمات اینترنتی مناسب از جمله اهداف و وظایف این مراکز است.
وی گفت: در این مراکز، همچنین سالن آمفی تئاتر، استخر، سونا، بدن سازی، کارگاه های آموزشی برای هنرستان های هنرهای زیبا و سالن انجمن های هنری نیز منظور شده است.
سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح یکشنبه برای بهره برداری و کلنگ زنی از سه طرح فرهنگی و افتتاح ششمین جشنواره طلیعه ظهور وارد استان قم شد. ک/2فراهنگ ** 553/550/ 556 ** 1071 شماره 051 ساعت 13:48 تمام

سرخط اخبار فرهنگ