۱۹ تیر ۱۳۹۰،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9607266
۰ نفر
بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر: سرمایه گذاری در تئاتر، فرهنگ عمومی جامعه را ارتقا می دهد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/04/19 فرهنگی.زنجان پور.تله تئاتر.نامه ها تهران - بازیگر و کارگردان پیشکسوت تئاتر، اهمیت دادن به تئاتر را سرمایه گذاری بی زیان دانست و گفت: سرمایه گذاری در تئاتر، به ارتقا سطح فرهنگ عمومی جامعه منجر می شود.
اکبر زنجانپور روز یکشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: اینکه در هنری مانند تئاتر بدنبال سودآوری مالی باشیم راه خود را به اشتباه رفته ایم اما فراموش نکنیم با سرمایه گذاری هر چه بیشتر روی این هنر می توانیم به سودی برابر با افزایش سطح فرهنگ عمومی جامعه دست یابیم و این نکته ای است که با هیچ نگاه مادی قابلیت تطبیق ندارد.
وی در ادامه به بازی خود در تله تئاتر نامه ها اشاره کرد و گفت: مدتی پیش با رضا حامدی خواه و حمید لبخنده درباره همکاری مشترکی جهت بازی در تله تئاتر نامه ها گفت وگو کردم و مقرر شد که در این تله تئاتر به عنوان بازیگر حضور داشته باشم که تا حدود یک ماه دیگر کار فیلمبرداری آن آغاز می شود.
کارگردان نمایش دشمن مردم افزود: حضور در این تله تئاتر از دو جهت برای من قابل اهمیت بود، نخست آنکه مدتی است شبکه چهار و مدیریت آن توجه ویژه ای به ساخت و تولید تله تئاتر معطوف ساخته که این حرکتی قابل تقدیر است و دوم آنکه این اثر هم متنی ایرانی دارد و هم داستان آن در فضای کشور اتفاق می افتد.
زنجانپور گفت: این دو عوامل در کنار قداستی که هنر تئاتر همیشه برای من داشته، من را بر آن داشت تا در این تله تئاتر در کنار این دوستان همکاری داشته باشم.
نمایش سیر روز در شب مهمترین ویژگی تله تئاتر نامه ها را متفاوت بودن فضای روایت داستان آن دانست و خاطرنشان کرد: بر خلاف انتظار مخاطب که همواره شاهد اجرای تله تئاتر در استودیوهای تلویزیونی است، این نمایش در یک محل واقعی و طبیعی تولید می شود، بطوریکه اکثر ابزار صحنه همگی بخشی از آن محیط هستند و این کار به بازیگر و تماشاگر انرژی خاصی جهت دنبال کردن اثر می دهد.
فراهنگ ** ا.خ ** 1071 شماره 038 ساعت 12:25 تمام

سرخط اخبار فرهنگ