نمایشگاه آثار تجسمی در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/04/19 فرهنگی.هنرهای تجسمی.سایر تهران- نمایشگاه آثار تجسمی با مضامین قرآنی همزمان با نوزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم 6 مرداد تا 4 شهریور ماه در مصلای تهران برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی، همزمان با ماه مبارک رمضان نمایشگاه آثار تجسمی در رشته های خوشنویسی، طراحی و نقاشی، نگارگری ، گرافیک ، سفال و سرامیک با مضامین قرآنی از سوی مرکز هماهنگی، توسعه و ترویج فعالیت های قرانی و مرکز هنرهای تجسمی و با حمایت موسسه توسعه هنرهای معاصر برگزار می شود.
این نمایشگاه در رشته های طراحی و نقاشی ( تکنیک آزاد روی بوم و نقاشی دیجیتال )، خوشنویسی (نستعلیق، شکسته نستعلیق، نقاشیخط، ثلث و معلی ) ، نگارگری (گرایش نقاشی ایرانی (نگارگری ) و تذهیب ) ، سفال و سرامیک شامل نقش برجسته ( کتیبه قرآنی ، کتیبه نقوش اسلامی ) و آثار حجمی ( آثار مذهبی و اماکن مذهبی ) گرافیک ( لوگو تایپ اسماء جلاله ، پوستر بامضامین مذهبی و اسماء الله ) است و هنرمندان برای ثبت نام و ارائه اثر در این نمایشگاه می توانند تا 25 تیر ماه جاری به سایت جشنواره به نشانی ir.ivaquran.www مراجعه کنند.
مضامین قرآن کریم ( با تکیه بر قرآن کتاب زندگی و قرآن کتاب بیداری ) ، قصص و داستان های قرآن کریم واسماء الله و اسماء جلاله موضوعات این نمایشگاه است.
هنرمندان برای شرکت در این نمایشگاه می توانند حداکثر 5 اثر را تا 25 تیر ماه جاری از طریق سایت ارسال کنند و آثار رسیده به دبیرخانه توسط هیات داوران بررسی می شوند و آثار منتخب برای نمایشگاه اعلام خواهد شد.
برگزاری کارگاه های آموزشی خوشنویسی، نقاشی ، نگارگری ، منبت کاری و معرق و سفال و سرامیک نیز از دیگر برنامه هایی است که همزمان با نمایشگاه تجسمی با مضامین قرآنی در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار خواهد شد و هنرمندان برای برگزاری کارگاههای آموزشی می توانند تا 30 تیر ماه از طریق سایت جشنواره به نشانی ir.ivaquran.www ثبت نام کنند و سه اثر خود را ارسال کنند تا پس از بررسی، استادان برای کارگاههای آموزشی انتخاب شوند نشست های تخصصی هنرمندان تجسمی نیز از دیگر برنامه های تجسمی در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است .
فراهنگ 1588**9173** شماره 030 ساعت 11:32 تمام

سرخط اخبار فرهنگ