آیت الله نوری همدانی:دنیای امروز،تشنه شناسایی ابعاد انقلاب اسلامی است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/04/19 سیاسی.مراجع تقلید.نوری همدانی.دیدار با رییس سازمان فرهنگ قم -حضرت آیت اللهحسین نوری همدانیازمراجع تقلید تاکید کرد:دنیای امروز، بیش از پیش تشنه شناسایی ابعاد مختلف انقلاب اسلامی ایران است.
به گزارش ایرنا،وی روز شنبه در دیدار با رییس و معاونان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تصریح کرد: شناساندن هرچه بیشتر ابعاد گوناگون انقلاب اسلامی برای مردم دنیا از اهمیت بسیاری برخوردار است.
آیت الله نوری همدانی خطاب به مسوولان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: کارشما درشناساندن عظمت و ابعاد مختلف انقلاب اسلامی و مرتبت و شخصیت بنیانگذار این انقلاب حضرت امام خمینی (ره ) به مردم سرتاسر جهان، مهم، مقدس، محترم و قابل تقدیر است.
وی بیان داشت: مستضعفین و مظلومان عالم و کسانی که انقلاب اسلامی ایران را بخوبی شناسایی و درک کرده، این انقلاب را پناهگاهی برای خود دانسته و آنرا نجات دهنده مستضعفان جهان می دانند.
آیت الله نوری همدانی در ادامه با اشاره به سفر اخیر خود به کشورهای مختلف افزود: مسیحیانی که در این کشورها به دین مبین اسلام گرویده بودند، تغییر دین خود را مدیون انقلاب و رفتارهای امام راحل (ره ) می دانستند.
وی، همچنین به سفر اخیر خود به کشور آفریقایی کنیا اشاره کرد و گفت: در این سفر با مسیحانی که به دین اسلام پیوسته بودند، دیدارهایی داشتم.
این مرجع تقلید ادامه داد: آنها از ارتباط برخی از سران کشورهای اسلامی با کفار و زیر سلطه بودن این سران بشدت انتقاد می کردند و می گفتند که در این برهه از زمان، فقیهی در ایران و در برابر سلطه استکبار ایستادگی کرد، افق روشنی در برابر دنیا گشود و این اسلام است که تمام پستهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد.
آیت الله نوری همدانی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران توانسته است مسلمانان جهان را بیدار کند، چهره واقعی استکبار و مزدوران جهان را به مردم بشناساند و مردم در سایه این انقلاب توانسته اند منطق اسلام را بخوبی درک کنند.
محمد باقر خرمشادرییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ابتدای این دیدار گزارشی از فعالیتهای این سازمان و فعالیتهای فرهنگی و ارتباطی با دیگر کشورها ارایه کرد. ک/2 553/ 556 شماره 005 ساعت 08:05 تمام

سرخط اخبار فرهنگ