آیت الله مکارم شیرازی از شایعات تعیین وقت ظهور امام زمان (عج ) انتقاد کرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/02 سیاسی.مراجع تقلید.آیت الله مکارم قم - حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید از شایعات تعیین وقت ظهور حضرت ولیعصر (عج ) انتقاد کرد.
به گزارش مرکز خبر حوزه، وی در مسجد مقدس جمکران اظهار داشت: دشمنان انقلاب و نظام اسلامی و شیعه سعی می کنند به اعتقادات مردم لطمه وارد کنند و چون مسجد مقدس جمکران جایگاه بلندی در باور شیعی دارد و خاری در چشم دشمنان امام زمان (عج ) است، بیشتر مورد هجوم قرار می گیرد.
آیت الله مکارم شیرازی، با نفی هرگونه تعیین سال ظهور افزود: اینها از حضور نسل جوان در مسجد مقدس هراس دارند؟ اخیرا برخی ها حرکات مشکوکی هم انجام داده اند که اعتقادات و عبادت های مردم را به مسایل سیاسی سوق می دهند.
وی با انتقاد از پخش برخی فیلم های مستند در کشور بیان داشت: سی دی هایی را توزیع کرده اند که در واقع به اعتقادات مردم لطمه وارد می کند.
آیت الله مکارم شیرازی اضافه کرد: صدمه هایی که اینها می خواهند وارد بکنند صدمه به اصل تشیع است که از خیالات واهی آنان سرچشمه می گیرد و به زعم خود می خواهند، عقاید مردم را متزلزل کنند.
وی در ادامه سخنان خود، با اشاره به خیزش اسلامی مردم مسلمان منطقه تصریح کرد: در جهان اسلام و بخصوص در کشورهای مصر، تونس، بحرین، لیبی و یمن حوادث بزرگی رخ داده است و مردم این کشورها چشم به دعای مسلمانان دوخته اند.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: حاکمان مصر و تونس رفتند و حاکمان بحرین، لیبی و یمن هم باید بروند؟ چون مشروعیت خود را در بین مردم از دست داده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ایام نوروز و آثار معنوی آن یادآور شد: اگر ما بخواهیم که به احسن الحال که در دعای تحویل سال وارد شده است برسیم، حتما باید به حضور قلب در دعاها و عبادت های خودمان بیشتر توجه بکنیم و خودمان را در محضر خداوند متعال ببینیم تا اینکه خدای متعال از ما بنده ها راضی باشد.
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: باید هوای نفس و شیطان درون خودمان را نابود بکنیم و این به دست نمی آید مگر با بندگی کردن خدای متعال و توجه به باری تعالی.
وی افزود: داخل شدن در زمره بندگان خدا و تسلیم محض خدا بودن، معنای واقعی یا ایتها النفس المطمئنه است و رسیدن به احسن الحال هم با دعا و مقدمات بیرونی شروع می شود که باید مقدمات را خودمان فراهم بکنیم. ک/1 /553 شماره 008 ساعت 11:04 تمام

سرخط اخبار فرهنگ