رییس جمهوری: توزیع سهام عدالت در برنامه جدی دولت قرار دارد # شهرکرد، خبرگزاری جمهوری اسلامی 05/12/84 داخلی،اجتماعی.سفرها.هیات دولت. رییس جمهوری در سومین روز از سفربه استان چهارمحال وبختیاری روز جمعه در جمع پرشور مردم لردگان گفت: توزیع سهام عدالت در برنامه جدی دولت قرار دارد. محمود احمدی نژاد تاکید کرد: عدالت روح حرکت ملت ، روح انقلاب اسلامی و محور اصلی نظام است و بدون عدالت پیشرفتی حاصل نمی شود. وی افزود: عدالت، کینه ها و فاصله ها را از بین می برد ، عدالت یعنی امکانات در کشور عادلانه توزیع شود و جوان لردگانی به اندازه جوان مشهدی، تبریزی و اصفهانی فرصت پیشرفت داشته باشد. به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، رییس جمهوری گفت: عدالت یعنی اگر امکانات در یک بخش است ، اول مردم آن بخش از امکانات برخوردار شوند. احمدی نژاد اظهار داشت : توزیع سهام عدالت با روشهای تعریف شده در چهار استان محروم و در بین محروم ترین مردم این چهار استان که هریک حدود 700 هزار نفر جمعیت دارند آغاز شده است. رییس جمهور با بیان اینکه دولت باید پشتیبان مردم باشد و راه را برای مردم باز نگه دارد ،تصریح کرد: مردم باید صنعت بسازند و دولت حامی مردم باشد. احمدی نژاد خطاب به مردم لردگان گفت : از مدتها پیش علاقه مند به حضور در شهرستان لردگان برای نشان دادن ارادت قلبی به شما بودم اما آمدن ما به استان با مشکل روبرو شد که برای سومین جلسه استانی دولت برای این استان برنامه ریزی شده بود که شرایط جوی این توفیق را سلب کرد. رییس جمهوری خطاب به مردم لردگان گفت: شما مردمی هستید که به رغم سختی فراوان چه در دوران انقلاب و چه در دوران دفاع مقدس برگهای زرینی آفریدید تنها مردمی که پیاده برای دفاع از سرزمین و دفاع از استقلال و ناموس و دین ملت ایران به سمت جبهه های نور علیه ظلمت حرکت کردید و بیش از 260 شهید و 1200 جانباز را تقدیم انقلاب کردید. وی گفت: امروز ملت ایران یک ماموریت و مسوولیت تاریخی بر عهده دارد، یک روز ماموریت ما قیام برای شکستن طاغوت و برپایی حکومت جمهوری اسلامی بود و به لطف شما مردم این ماموریت را خوب شناختید و خوب اجرا کردید. احمدی نژاد تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی فتنه ها آغاز شد و ماموریت شما به دفاع از استقلال،دفاع از دین، دفاع از جمهوری اسلامی و تمامیت ارضی تبدیل شدکه به لطف خدا شما مردم با سلحشوری، این ماموریت را به درستی تشخصیص دادید و دشمنان را از تجاوز به وطن پشیمان کردید. رییس جمهوری اظهارداشت: امروز ماموریت ایران برپایی یک کشور مقتدر ، مترقی و پیشرفته اسلامی است، همانطور که در گذشته شما پرچمدار یکتا پرستی و خداپرستی بوده اید و امروز نیز ماموریت ما پرچمداری یک جامعه آباد، مترقی ، نمونه اسلامی است. احمدی نژاد افزود: برای انجام این ماموریت، ما همه با هم یک ملت و خانواده بزرک هستیم باید دست به دست هم بدهیم و همدیگر را دوست بداریم و مهر بورزیم و اگر ما همدیگر را دوست داشته باشیم ، دیگر خبری از بی عدالتی، پارتی بازی، تقلب و زورگویی نخواهد بود. وی اظهار داشت : ما هم هموطنیم و هم مسلمان و برادر دینی و به حکم خدا باید همدیگر را دوست بداریم و قلبها و دستهایمان را به هم گره بزنیم.
احمدی نژاد افزود: اکنون کشور عزیز ما به تنها چیزی که احتیاج دارد کار است ، کار عالمانه و شجاعانه و پیگیر و متدوام چرا که کشورهای استکباری می خواهند در بین مردم تفرقه افکنی کنند ، اگر این اختلاف ها 500 سال دیگر نیز ادامه یابد، هیچ مشکلی حل نخواهد شد و همه ما اعم از ملت و دولت نیازمند کار هستم . وی،توجه دولت به استانهاو مناطق محروم را یادآور شد و افزود: دولت با برپایی نشست های استانی همراه بامردم تصمیم می گیرد و همانجا آن را تصویب می کند. احمدی نژادافزود: برای چهارمحال وبختیاری نیز کارهای انجام شده است یکی از تصمیمات مهم این بود که وقتی این استان مهمترین ذخیره آبی کشور بشمار می آید باید نیازهای آبی استان تامین شود و مازاد آن نیز به استانهای دیگر منتقل شود. رییس جمهوری گفت: توسعه دانشگاههای علمی کاربردی ،دایرکردن رشته های دیگر دانشگاهها در شهرستانها و احداث یک مجموعه پتروشیمی در لردگان ،اختصاص تسهیلات یارانه ای بانکی ارزان قیمت و 150 میلیارد تومان برای اشتغال جوانان مصوبه این سفر است. احمدی نژاد افزود: همان محور عدالت در استان باید در شهرستان لردگان اجرا شود و بنده به عنوان خادم ملت در اجرای عدالت مصر هستم و اگر دیدیم مدیری امکانات استان را به یک منطقه سوق دهد از تهران با آن برخورد می کنیم و از شما مردم نیز خواهش می کنم عملکرد مسوولان را نظارت کنید. رییس جمهوری تاکید کرد: دستگاههای اجرایی وظیفه ای جز برطرف کردن موانع و خدمت و کمک به شما را ندارند و کارمندان ما دلسوز و خادم هستند اما مجموعه ادارات باید در خدمت مردم و آبادی این شهرستان و پیشرفت باشد.
احمدی نژاد گفت : برای بخش مسکن 150 میلیارد تومان اختصاص داده شده است و فرماندار باید مصوبات را مورد به مورد دنبال کند و امید می رود در سفر بعدی استان شاهد اجرا شدن بسیاری از این تصمیمات باشیم. احمدی نژاد درباره مسایل بین المللی افزود:امروز بشریت با مشکلاتی مواجه است می بینیم چند قدرت ظالم برای بقا سلطه خود و بقاء ثروت و چپاول خود همه ظلم و فسادها را به بشریت روا می دارند و هرجا ظلم و بی عدالتی ،جنک و کشتار است آنهاهستند ، جنک راه می اندازند تا کارخانه اسلحه سازی خود را راه اندازی کنند ، تشکیلات جهانی برای غارت ملتها درست کرده اند و در هر گوشه جهان درآمدکسب می کنند و مخالف پیشرفت جهان هستند و هرجا ملتی حکومت وابسته آن را ساقط کند، مورد تحریم ، کینه و فشارآنها واقع می شود.
وی گفت: هرجا ملتی در مسیر علمی به پیشرفت دست می باید آنها مخالف می کنند آنها می خواهند ثروت و علم دنیا در خدمت آنها باشد و اینها بزرگترین مانع بشریت هستند و با عدالت و توحید خدا پرستی مخالف هستند چون عدالت و یکتاپرستی مخالف ظلم و چپاول است و توحید تضمین کننده رفاه ملت است و اینها با این نیز مخالف هستند. رییس جمهوری افزود: اینکه به ساحت پیامبر (ص ) اهانت می کنند و می بینید ملت جهان به تاسی از ملت ایران پرچم عدالت و خداپرستی را برپا کرده و محکم پای آن ایستاده است و شعار عدالت را در دنیا منتشر می کند و کشورهای دنیا به موج خدا پرستی پیوسته اند و امروز با جسارت به پبامیر می خواهند از عدالت طلبی ملت ایران انتقام بگیرند. وی گفت :یک مشت صهیونیسم شکست خورده فکر می کنند اگر به پیامبر ما اهانت کنند می توانند جلو پیشرفت ما را بگیرند آنها فکر می کنند با توهین به امامین معصوم (ع) ما که پرچمدار عدالت و حق طلبی هستند ، با یک تیر چند نشان زده اند. رییس جمهور در جمع مردم لردگان در پیامی خطاب به ملت مسلمان عراق گفت: ملت عزیز عراق شما درابتدای راه آزادی هستید و همه مشکلات شما زیر سر اشغالگران عراق است ،اشغالگرانی که یک کشور را به صورت کامل اشغال کرده اند باید در برابر ناامنی ها پاسخگو باشند و طبق قوانین بین المللی اشغالگران مسوول امنیت شما هستند و اگر مشکلی برای برادران مسلمان عراق اتفاق بیافتد تک تک شما محاکمه خواهید شد. 671/1701/1927

سرخط اخبار سیاست