۲۹ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9426234
T T
۰ نفر
انفجار معدن در روسیه 97 تن را به کام مرک فرو برد .....................................................
تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 خارجی.حوادث.روسیه.معدن.انفجار انفجار گاز در معدن ذغال سنک در منطقه "سیبری" روسیه فاجعه آفرید و منجر به مرک 97 تن شد.
شبکه تلویزیونی سی ان ان در بخش خبری روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: در حالیکه انفجار مهیب معدن ذغال سنک در روز دوشنبه تا کنون 97 تن را به کام مرک فرو برده است، امدادگران همچنان در تلاشند تا حدود 13 معدنچی دیگر را که تا کنون هیچ اثری از آنان به دست نیامده است، نجات دهند.
بر اساس این گزارش، "سرگئی شوئیگو" وزیر مقابله با حوادث غیرمترقبه و گروهی از امدادگران و متخصصان وزارتخانه مذکور برای شرکت در عملیات امداد و نجات، مستقیما وارد عمل شده و به منطقه عازم شدند تا به 14 تیم دیگری که تا کنون برای اجرای عملیات امداد و نجات به منطقه اعزام شده اند، ملحق شوند.
به گفته مقامات روسی، شرایط موجود برای عملیات جستجو مناسب نیست چرا که در محل انفجار تهویه ی مناسبی وجود ندارد و علاوه بر آن سیل و ویرانی نیز همه جا را فراگرفته است.
مقامات همچنین در خصوص علت انفجار اعلام کرده اند که احتمال می رود خرابی ناگهانی تونل به نشت گاز منجر شده و همین امر باعث انفجار شده باشد.
بر اساس این گزارش، این درحالی است که معدن مذکور پیش از این یکی از امن ترین معادن منطقه "کمروف" محسوب می شده است.
مقامات مسول همچنین اعلام کرده اند که خانواده هریک از قربانیان مبلغی معادل یک میلیون روبل 37( هزار دلار) را از جانب دولت دریافت خواهند کرد.
از طرف دیگر، مقامات مسئول نیز روز دوشنبه تاکید کردند که مقامات باید هرچه زودتر تحقیقات گسترده ای را در خصوص این انفجار آغاز کنند و درخصوص وجود احتمال جنبه های جنایی آن نیز تحقیقات لازم را به عمل آورند.
بر اساس این گزارش، صنعت ذغال سنک در منطقه کمروف که در جنوب غربی "سیبری" واقع شده است پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق به شدت از نظر مالی و سرمایه گذاری تحت تاثیر منفی قرار گرفته است.
همچنین گفته می شود، در طول سالهای اخیر حوادث مشابه متعددی در منطقه مذکور رخ داده است.
در سال 2005 میلادی نیز 23 معدنچی بر اثر انفجار گاز در منطقه کمروف جان خود را از دست دادند و در سال 2004 میلادی نیز در دو حادثه جداگانه مشابه، 60 معدنچی در منطقه مذکور جان باختند.
صویر/2351/1442 شماره 025 ساعت 56:10 تمام انتهای پیام P29.10-56-19

سرخط اخبار سیاست