نخست وزیر ژاپن: کمک به بازسازی عراق با امنیت جهانی در ارتباط است ................................................................
توکیو، خبرگزاری جمهوری اسلامی 29/12/85 خارجی.ژاپن.عراق.آبه.سیاسی.
"شینزو آبه" نخست وزیر ژاپن روز سه شنبه گفت : کمک و همکاری جامعه جهانی به پیشبرد بازسازی عراق، با امنیت جهانی در ارتباط است.
به گزارش تلویزیون سراسری ژاپن (ان.اچ.کی )، آبه در گفت وگوبا خبرنگاران افزود: توکیو ضمن ابراز نگرانی از درگیری های مذهبی در عراق ، امیدوار است که هرچه زودتر صلح و امنیت در این کشور برقرار شود.
آبه همچنین از اراده دولتش برای ادامه دادن به پشتیبانی از بازسازی عراق خبر داد.
اعتبار کنونی قانون پشتیبانی ژاپن از بازسازی عراق اوایل تابستان آینده به پایان می رسد و براین اساس نیز دولت ژاپن تصمیم دارد که به مدت دو سـال دیگر این قانون را که حدود چهار سال از صدور آن می گذرد ، تمدید کند.
دولت ژاپن دراین خصوص قصد دارد ، پیشنهاد تمدید اعتبار قانون پشتیبانی از بازسازی عراق را در طول ماه جاری میلادی تسلیم مجلس نمایندگان این کشور کند.
دولت ژاپن در راستای قانون پشتیبانی از بازسازی عراق ، حدود 600 نیروی ارتش دفاعی خود را به شهر سماوه در جنوب عراق اعزام کرده بود که بهار سال گذشته میلادی )2006(، ماموریت آنها به اتمام رسید اما به نیروهای هوایـــی این کشور اجازه داد تا پس از خروج نیروهای زمینی از عراق به مشارکت در کار بازسازی عراق ادامه دهند.
هم اکنون سه فروند هواپیمای ترابری "سی- 130" به همراه حدود 200 نفر از پرسنل نیروی هوایی ارتش ژاپن در کویت مستقر هستند و حمل کالا و نیروهای چند ملیتی به رهبری آمریکا را در مسیر کویت به فرودگاه های عراق به عهده دارند.
آساق/2110/280/1392 شماره 017 ساعت 32:09 تمام انتهای پیام P29.09-32-32

سرخط اخبار سیاست