۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9425856
T T
۰ نفر
نشست سالانه کنگره ملی خلق چین در پکن به کار خود پایان داد .........................................................
پکن - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 خارجی. سیاسی. چین. نشست سالانه کنگره ملی خلق چین پس از12 روز با تصویب چندین لایحه در پکن به کار خود خاتمه داد.
در این اجلاس سالانه بیـشتر از دو هزار و 800 نماینده - گزارش کار دولت "ون جیابائو "نخست وزیر این کشور و گزارشهایی در ارتباط با کار دولت های محلی - دادگاه عالی و دادستانی عالی خلق چین را تصویب کردند.
در نشست کنگره ملی خلق چین که امروز مراسم اختتامیه آن با حضور رهبران چین برگزار شد - لوایح اصلاحات دولتی - ایجاد جامعه هماهنک - رشـد اقتصادی -افزایش بودجه نظامی و توسعه اجتماعی به تصویب رسید.
یکی از مهمترین اقدامات کنگره تصویب قانون گرفتن مالیات یکسان از شرکت های خارجی و چینی و قانون حفاظت از حق مالکیت خصوصی دراین کشور بود.
در نشست سالانه کنگره ملی خلق چین اعلام شد که بر اساس قوانین تصویب شده -دولت نظام بیمه را در بیشتر مناطق روستایی گسترش خواهد داد.
بر اساس لوایح تصویب شده- دولت چین مقررات اخذ شهریه از 150 میلیون دانش آموز مدارس روستایی را از سال جاری میلادی لغو می کند.
کنگره ملی خلق چین - مهمترین مرجع قانونگذاری این کشور است و برگزاری این اجلاس مهمترین رویداد سالانه در این کشور محسوب می شود.
آساق/2100/275 شماره 024 ساعت 12:14 تمام انتهای پیام 12-14-27.P25

سرخط اخبار سیاست