۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9425848
T T
۰ نفر
امام جمعه یزد :مصوبات هیات دولت در استان یزد پر بار بود .......................................................
یزد - خبرگزاری جمهوری اسلامی26/12/85 داخلی. اجتماعی. آیین. نمازجمعه. نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد گفت : مصوبات استانی هیات دولت برای شهرها -بخش ها و مناطق مختلف این استان پر بار و مطلوب بود.
جلسه استانی هیات دولت پنجشنبه شب با حضور اعضای دولت - استاندار یزد- نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر محمود احمدی نژاد برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین محمد علی صدوقی در آخرین آیین نماز جمعه سال جاری افزود :رییس جمهوری سه روز مهمان مردمان یزد بود و با مردمان همه شهرهای این خطه دیدار کرد.
وی با قدردانی از وقت گذاری و سخت کوشی دکتر احمدی نژاد در سفر به همه شهرهای استان اظهار داشت : سفر رییس جمهوری و هیات دولت به این استان فشرده و امید بخش بود.
وی از مسوولان استانی و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی به خاطر پیگیری پیش نویش مصوبات استانی هیات دولت قدردانی کرد.
خطیب یزد در بخش دیگری از سخنانش موقعیت حساس کشور در شرایط فعلی را یادآور شد و بر وحدت مردم در برابر استکبار و کفر جهانی تاکید کرد.
صدوقی اضافه کرد:همه باید با هم متحد شوند -چرا که استکبار و ابرقدرت ها در برابر اسلام - انقلاب اسلامی و رهبری ایستاده اند و این به خاطر آن است که آنها از ناحیه اسلام احساس خطر می کنند.
امام جمعه یزد تصریح کرد :ابرقدرت ها با تکیه بر قدرت نظامی - تحت تاثیر قرار دادن سازمان ملل و اعمال نفوذ بر آن در برابر حق ملت ایران ایستادگی می کنند و خلاف همه قوانین بین المللی - ایران را محکوم به داشتن انرژی صلحآمیز هسته ای و علیه ایران قطعنامه صادر می کنند.
وی گفت : ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس یکپارچه نه تنها در برابر صدام و رژیم بعت عراق - بلکه در برابر استکبار جهانی ایستادگی و مقاومت کرد و در شرایط فعلی نیز وحدت خود را حفظ خواهد کرد.
وی سالروز رحلت فرزند امام راحل( ره ) را گرامی داشت و ضمن تسلیت رحلت حاج سیداحمد خمینی به مقام معظم رهبری و بیت معظم امام( ره ) از ایشان به عنوان یار و امین امام یاد کرد.
امام جمعه یزد با اشاره به سالگرد حمله شیمیایی عراق به حلبچه - این اقدام رژیم بعت عراق را به شدت محکوم کرد و عامل اصلی آن را کشورهای غربی برشمرد.
وی همچنین سال پیامبر اعظم( ص ) را گرامی داشت و با ابراز امیدواری از این که همه توانسته باشند از برکات این سال بهره مند شوند گفت : به این دلیل امسال سال پیامبر اعظم( ص ) نامگذاری شد که وجدان ها بیدار شود و همه فرصت بیشتری پیدا کنند تا از سیره آن حضرت پیروی نمایند.
وی به آداب و رسوم مردم در نوروز باستان اشاره کرد و افزود :بسیاری از آنها منجمله صلحه رحم - نظافت و دوری کردن از زشتی ها مورد تایید اسلام است. وی با بیان اینکه سال های گذشته - مردم به دلیل مصادف شدن محرم با نوروز- حرمت نگه داشته اند اظهار امیدواری کرد :نوروز امسال بتوانند از بهار طبیعت بهره بیشترین ببرند.
651/610/566 شماره 040 ساعت 14:13 تمام انتهای پیام 14-13-28.P25

سرخط اخبار سیاست