۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9425843
T T
۰ نفر
نخست وزیر سوریه وارد مشهد شد ...............................................
مشهد -خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. خارجی. سیاسی. سوریه. عطری. " محمد ناجی عطری " نخست وزیر جمهوری عربی سوریه در راس هیات بلند پایه- روز جمعه به منظور زیارت مرقد حضرت رضا( ع )با استقبال استاندار خراسان رضوی وارد مشهد شد.
در این سفر مهندس محمد سعیدی کیا وزیر مسکن شهرسازی و سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه نخست وزیر سوریه و هیات همراه را همراهی کردند.
نخست وزیر سوریه در راس هیات سیاسی و اقتصادی روز چهارشنبه وارد تهران شده و طی این مدت تفاهم نامه های مختلف همکاری بین دو کشور در زمینه های اقتصادی - فنی و بهداشتی منعقد شده است. استاندار خراسان رضوی در مراسم استقبال از نخست وزیر سوریه در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد اظهار داشت : برای ما مبایه مباهت است که در حسن ختام سفرتان به ایران - میزبان حضرت عالی و همراهان هستیم. محمد جواد محمدی زاده افزود :مردم خراسان از قدیم الایام به دلیل بقاع متبرکه و سابقه تاریخی سوریه علاقه ویژه ای به این کشور داشته اند.
وی گفت : طی سالهای اخیر اقدامات مسوولان و مردم سوریه در مقابله با رژیم اشغالگر و دفاع از فلسطین و شرف مسلمین ستودنی است و مایه افتخار است که ایران و سوریه در این راه همپای همدیگر بوده اند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به خواهر خواندگی دو شهر مشهد و حلب گفت: امیدواریم هر روز شاهد توسعه روابط مختلف بین این دو شهر باشیم. وی در ادامه گفت : امسال 650 هزار زایر خارجی از کشورهای سوریه - کویت- عراق - عربستان و کشورهای آسیایی جهت زیارت امام هشتم( ع )به مشهد سفر کرده اند.
وی همچنین عنوان داشت : هم اکنون پرواز مستقیم از شهرهای مشهد و سبزوار به سوریه دایر است. نخست وزیر سوریه در ادامه ضمن اظهار خرسندی از سفر به مشهد گفت : طی روزهای اخیر در سفر به ایران به نتایج پرثمر و ارزشمندی در خصوص روابط بین دو کشور دست یافته ایم و سرآمد آن سفر به مشهد است. مهدی ناجی عطری افزود :در قالب نهمین اجلاس عالی کمیسیون مشترک دو کشور در تهران- تفاهم نامه های مختلفی در توسعه روابط بین دو کشور منعقد شده است. وی گفت : از گذشته های دور پیوندهای خوب و محکمی بین آباء و اجداد دو کشور ایران سوریه وجود داشته است و امیدواریم این روابط استمرار و گسترش یابد.
وی با اشاره به برنامه های گردشگری بین دو کشورایران و سوریه گفت : سالانه حدود 450 هزار نفر از شهروندان ایرانی جهت زیارت عتبات عالیات وارد سوریه می شوند.
ناجی عطری در پایان سخنانش با قدردانی از زحمات استاندار خراسان رضوی گفت : من مدت هفت سال استاندار بوده ام و می دانم که چه مسوولیت سنگین و خطیری را آنهم با وجود بارگاه منور رضوی در شهر مشهد مقدس به عهده دارید.
7487/662/566 شماره 050 ساعت 14:58 تمام انتهای پیام 14-58-41.P25

سرخط اخبار سیاست