۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9425814
T T
۰ نفر
بولتون به وقوع جنک داخلی در عراق اعتراف کرد ...............................................
لندن - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 خارجی. سیاسی. آمریکا.بولتون. ایران. " جان بولتون " سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل روز جمعه در اظهاراتی مغایر با مواضع رسمی دولت کشورش - پذیرفت که عراق درگیر بحران جنک داخلی شده است. وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی" اسکای نیوز "از نیویورک گفت : فکر می کنم آشکار است که عراق درگیر جنک داخلی شده است. دیپلمات جنجالی سابق آمریکا که از طرفداران آغاز جنک عراق محسوب می شود در تلاشی برای گریز از مسوولیت کشورش در بحران عراق گفت : این وضعیت هنگامی که دیکتاتوری ها در کشورهای مصنوعی سقوط می کنند که به صورت مصنوعی پس از جنک جهانی اول ایجاد شده بودند -روی می دهد.
بولتون در این مصاحبه مسوولیت وقوع جنک داخلی در عراق را متوجه دولت آمریکا ندانست و افزود :این مساله به عراقی مربوط می شود و لحظه آزمایش آنان است. وی در بخشی دیگر از سخنانش با حمایت از اقدام دولت آمریکا در اعزام نیروهای نظامی بیشتر به عراق - از فروپاشی دیکتاتوری صدام با استفاده از اقدام نظامی حمایت کرد.
سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل در این مصاحبه که به مناسبت چهارمین سالگرد جنک عراق انجام شد -گفت : حزب دیکتاتوری بعت تهدیدی علیه مردم کشور عراق و کشورهای خلیج فارس بود.
به گفته بولتون - نیروی چند ملیتی باید در روند تحویل مسوولیت امنیتی عراق به نیروهای بومی تسریع می کردند هر چند مسوولیت پایان دادن به خشونتها در نهایت به عراقی ها بازمی گردد.
دیپلمات تندرو آمریکائی در دسامبر سال گذشته میلادی و در پی پیروزی دمکراتها در انتخابات پارلمانی این کشور مجبور به استعفا از سمت خود شد.
اروپام345 شماره 105 ساعت 23:20 تمام انتهای پیام 23-20-47.P25

سرخط اخبار سیاست