۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9425796
T T
۰ نفر
حقوقدانان لاهور پاکستان دست به تظاهرات گسترده زدند .................................................
اسلام آباد - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 خارجی. سیاسی. پاکستان. حقوقدانان شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب پاکستان روز جمعه در اعتراض به برکناری رییس دیوان عالی این کشور -دست به تظاهرات گسترده ای زدند.
به گزارش ایرنا -در چهارمین روز از تحریم دادگاه های این شهر از سوی قضات و وکلا -این تظاهرات در مقابل" ایوان عدالت " مقر دادگاه عالی لاهور- برگزار شد.
این گزارش حاکی است که قضات و وکلای لاهور با بستن پارچه های سیاه بر بازوی خود و پس از اقامه نماز جمعه از مسیرهای تعیین شده تظاهرات کردند و در ادامه مسیر -جمعی از مردم نیز به آنان ملحق شدند.
این گزارش می افزاید که در مسیر تظاهرات - درگیریی هایی میان نیروهای پلیس و امنیتی با تظاهرکنندگان روی داد که تعدادی از تظاهرکنندگان زخمی شدند.
رییس دادگاه عالی لاهور در جمع معترضان گفت : با هدف حمایت از عدالت و قانون اساسی کشور -اعتراضات خود را ادامه خواهیم داد.
وی افزود :فردا( شنبه ) برای بررسی راهبرد جدید برای ادامه اعتراضات - در محل دادگاه عالی شهر لاهور تجمع خواهیم کرد.
با برکناری" افتخار محمد چوهدری " توسط پرویز مشرف " رییس جمهوری پاکستان در هفته جاری - بحران در دستگاه قضایی آغاز شد و قضات دادگاههای سراسر این کشور در اعتراض به برکناری وی - دست از کار کشیدند.
جمعی از قضات و وکلا در روزهای گذشته در مقابل دادگاه عالی در اسلام آباد لاهور -کراچی و دیگر شهرهای این کشور دست به تجمع و اعتراض زدند.
بسیاری از حقوقدانان اعلام کردند که این ابلاغ رییس جمهوری دخالت در قانون اساسی کشور است و هم اکنون در اعتراض به این ابلاغ -دست به اعتصاب غذا زده اند.
آساق/2024/235/1158/1513 شماره 069 ساعت 17:14 تمام انتهای پیام 17-14-13.P25

سرخط اخبار سیاست