امام جمعه کرمان : ملت ایران در برابر فشارها و تهدیدها مقاومت می کند .................................................................
کرمان - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. سیاسی. عبادی. نمازجمعه. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت : ملت ایران در برابر فشارها و تهدیدهای خارجی همانند گذشته مقاومت می کند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدیحیی جعفری در خطبه های نمازجمعه کرمان در مصلی این شهر -افزود :ایران اسلامی در نتیجه این مقاومت مدارج عالی تکامل را طی خواهد کرد.
وی گفت : نظام جمهوری اسلامی مدعی استقلال است و به همین علت استکبار جهانی و کشورهای اروپایی در ابعاد سیاسی - اقتصادی - فرهنگی و تبلیغاتی بر ضد این نظام دست به توطئه می زنند.
خطیب نماز جمعه کرمان با اشاره به جنجال آفرینی غرب درباره فعالیتهای صلحآمیز هسته ای ایران گفت : سخن آمریکا و اروپا مبنی بر نفی حق مسلم کشورمان - حرفی ظالمانه است. وی اضافه کرد :این در حالی است که هر روز دستور ساخت نسل جدید سلاحهای هسته ای در آمریکا و اروپا صادر می شود.
جعفری همچنین با گرامیداشت سالروز رحلت پیامبر اعظم( ص ) گفت5/1 : میلیارد مسلمان جهان - نتیجه مشقت های فراوان آن بزرگوار برای اصلاح و تعالی جامعه بشری است. وی افزود :در حالی که کشورهای اسلامی از امکانات زیادی برخوردار هستند اما متاسفانه اکثر این کشورها وابسته می باشند.
امام جمعه کرمان همچنین با بیان این که پیشوایان ما عید نوروز را تایید کرده اند -از این رویداد به عنوان عید ملی نام برد.
وی گفت : البته عده ای با سوء استفاده از عید نوروز گناه انجام می دهند.
7432/600/566 شماره 047 ساعت 14:33 تمام انتهای پیام 14-33-47.P25

سرخط اخبار سیاست