امام جمعه سمنان : ملت ایران بردست یابی به دانش صلح آمیزهسته ای تاکیددارد .....................................................................
سمنان - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. سیاسی. نمازجمعه. امام جمعه سمنان گفت : ملت ایران برخواست بحقش در دست یابی به دانش صلح آمیز هسته ای تاکید دارد.
حجت الاسلام " سید محمد شاهچراغی " در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان افزود :آمریکا و متحدانش باید بدانند همانطور که مردم ایران 28 سال قبل آمریکا را از کشور بیرون کردند امروز هم متحدتر و مقاومتر از آن زمان بر خواسته بحق خود ایستاده اند.
نماینده ولی فقیه دراستان سمنان با اشاره به احتمال صدورقعطنامه دیگری علیه فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران - اضافه کرد :شورای امنیت تحت فشار آمریکا و متحدانش به جای ایجاد صلح و امنیت در جهان در صدد ایجاد جنک و درگیری است. امام جمعه سمنان دست یابی به چرخه کامل سوخت هسته ای در سال جاری را از مهمترین رخدادهای ایران اسلامی دراین سال دانست وگفت : برگزاری انتخابات شوراها و خبرگان رهبری و حضور میلیونی مردم و همچنین شرکت گسترده و پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن از دیگر رخدادهای مهم کشور در سال جاری بود.
وی سال 85 را برای ایران اسلامی سالی پربار و سال مقاومت و پایداری مردم ایران در برابر فشارها و تهدیدات دشمنان دانست و افزود :کسب این موفقیت ها از برکات سال پیامبر اعظم ( ص ) است. نماینده ولی فقیه دراستان سمنان به سفر مقام معظم رهبری به این استان اشاره کرد و گفت : استان سمنان با استقبال پرشور و بی نظیری که از مقام معظم رهبری داشته تولد دوباره یافت و از برکات مادی و معنوی این سفر برخوردار شد.
حجت الاسلام شاهچراغی سالروز رحلت پیامبر اکرم ( ص ) و شهادت امام حسن و امام رضا ( ع ) را تسلیت گفت و از مردم متدین استان سمنان دعوت کرد در مراسم زیارت از راه دور پیامبر اعظم ( ص ) در سالروز رحلت آنحضرت شرکت کنند.
امام جمعه سمنان همچنین به هفته وقف اشاره کرد و وقف را از سنت های پیامبر اعظم ( ص ) دانست و مردم را به شرکت در این کار خیر فرا خواند.
599/608/566 شماره 039 ساعت 14:11 تمام انتهای پیام 14-11-28.P25

سرخط اخبار سیاست