امام جمعه شاهرود :اشغالگران مهمترین عامل ناامنی درعراق هستند ...........................................................
شاهرود - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 داخلی. سیاسی. نمازجمعه. امام جمعه شاهرود با اشاره به وضعیت کشور عراق گفت : اشغالگران مهمترین عامل ناامنی دراین کشور هستند.
حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نماز جمعه افزود :در صورتی که نیروهای اشغالگر از این کشورخارج شوند بسیاری از مشکلات برطرف می شود.
وی اظهار داشت : با حضور اشغالگران در عراق صلح و ثبات در این کشور برقرار نمی شود چرا که حضور این افراد ناامنی و خشونت در این کشور را تشدید می کند.
خطیب نمازجمعه شاهرود بااشاره به کنفرانس بغداد باحضور اعضای دائمی شورای امنیت در عراق گفت : درصورتی که برنامه زمان بندی برای خروج نیروهای اشغالگر درعراق انجام شود گام مهمی برای برقراری صلح و امنیت در عراق محسوب می شود.
وی دربخش دیگری از سخنانش تشکیل دولت توافق ملی درفلسطین بامشارکت حماس و سازمان آزادیبخش فلسطین را گام مهمی برای تشکیل دولت فلسطینی دانست. خطیب نمازجمعه شاهرود-پیروزی حزب الله لبنان در جنک 33 روزه علیه نیروهای اسراییلی رادستاورد مهمی برای دنیای اسلام درسالجاری ذکر کرد وگفت این اقدام ابهت این رژیم راشکست. وی درادامه از اقدامات نیروی انتظامی- راهنمایی ورانندگی- راه وترابری و دیگر سازمان ها وادارات برای خدمات رسانی به مردم و مسافران در تعطیلات قدردانی کرد.
او درپایان رحلت رسول گرامی اسلام- شهادت حضرت امام حسن مجتبی( ع )و حضرت امام رضا(ع )را تسلیت گفت. نمازجمعه این هفته شاهرود باحضور مردم مسلمان این شهرستان در مسجد قلعه برگزارشد.
566 /1600/ شماره 035 ساعت 13:51 تمام انتهای پیام 13-51-40.P25

سرخط اخبار سیاست