۲۵ اسفند ۱۳۸۵،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9425762
T T
۰ نفر
چهار نظامی آمریکایی در عراق کشته شدند .................................................
تهران - خبرگزاری جمهوری اسلامی25/12/85 خارجی. سیاسی. عراق. بمب گذاری . قتل نظامیان آمریکایی نیروهای نظامی آمریکا مستقر در عراق پنجشنبه بعد از ظهر با انتشار بیانیه ای قتل چهار نظامی و زخمی شدن دو تن دیگر را در عراق تایید کردند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بغداد - در بیانیه ارتش آمریکا آمده است این نظامیان براثر برخورد دو بمب به گشتی آنان هنگام بازگشت از منطقه "کوردون " در شرق بغداد کشته و زخمی شدند.
در این بیانیه اضافه شده است که گشتی حامل نظامیان آمریکایی ابتدا به یک بمب برخورد می کند و اندکی بعد نیز بمب دیگری نیز منفجر شده که باعت قتل چهار تن و زخمی شدن دو تن دیگر می شود.
ارتش آمریکا پیش تر نیز با انتشار بیانیه ای قتل 5 تن دیگر از سربازان این کشور را در عراق که دیروز( چهارشنبه ) به وقوع پیوسته است اعلام کرده بود.
خبرگزاری فرانسه بر اساس آمار اعلام شده از سوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون -) تعداد نظامیان به قتل رسیده آمریکا در عراق را از ماه مارس سال( 2003 فروردین )82 و هنگامی که عراق به اشغال نیروهای آمریکا و انگلیس در آمد تا کنون 3 هزار و 209 تن ذکر کرده است. مترجمام1389/ شبس/1770 شماره 001 ساعت 00:09 تمام انتهای پیام 00-09-48.P25

سرخط اخبار سیاست