یک پژوهشگر مذهبی: حل مشکلات منطقه نیازمند همسویی عربی و ایرانی است ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 27/12/86 دمشق، یک پژوهشگر مذهبی و روحانی دروزی سوریه گفت : حل مشکلات منطقه خاورمیانه و جهان عربی و مقابله با توطئه های آمریکا و اسراییل نیازمند همسویی بین کشورهای عربی و جمهوری اسلامی ایران است .
شیخ کمیل نصر که ریاست جمعیت سالمندان شهر سویداء سوریه را نیز بر عهده دارد، روز دوشنبه در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا، کنفرانس سران عرب را که قرار است دو هفته دیگر در دمشق برگزار شود، برای این هدف مناسب دانست .
بیستمین دوره کنفرانس سران عرب که قرار است در روزهای نهم و دهم فروردین ماه 87 برگزار شود، موضوعات مهمی چون لبنان ، فلسطین و عراق را در دستور کار خواهد داشت .
وی افزود: این کنفرانس از آن جهت اهمیت دارد که در سوریه ، کشور مقاومت و پایداری برگزار می شود که به آمریکا و اسراییل نه گفت و در برابر طرحهای شورشیان در منطقه ایستاد.
به گفته نصر، هدف از برگزاری کنفرانس دمشق التیام بخشیدن به زخمهای بی شمار در جهان عرب به ویژه در لبنان ، عراق و نوار غزه است .
وی با قدردانی از حمایت ایران از برگزاری این کنفرانس در دمشق ، این نشست را محل مناسبی برای رایزنی بین کشورهای عربی به منظور حل مشکلات منطقه برشمرد.
شیخ نصر با ابراز امیدواری برای شرکت کشورهای عربی در بالاترین سطوح در کنفرانس تاکید کرد: هر کسی که در کنفرانس شرکت کند از او استقبال می کنیم .
وی از کشورهای عربی خواست سیاستی واحد و مستقل در برابر آمریکا و اسراییل اتخاذ کنند و اجازه دخالت در امور جهان عرب را به آنها ندهند.
با برگزاری بیستمین دوره کنفرانس سران عرب ، ریاست این سازمان از عبدالله بن عبدالعزیز شاه عربستان به بشار اسد منتقل و به مدت یک سال در اختیار رییس جمهوری سوریه خواهد بود.
خاورم 1431**1577**2312**5 شماره 051 ساعت 13:56 تمام

سرخط اخبار سیاست