۲۴ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9409429
۰ نفر
اخبار کوتاه انتخابات از منطقه سوم خبری ...............................................
منطقه سوم ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 24/12/86 داخلی.سیاسی.انتخابات.هشتم.
*** * گرگان * رییس حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا گفت: بیش از 700 نفر از نیروهای انتظامی شهرستانهای گرگان و آق قلا حفاظت از صندوق های اخذ رای را برعهده دارند. "جعفر گرزین" با بیان اینکه مجموعه نیروی انتظامی فعالانه و پرشور در صحنه انتخابات حضور دارد، افزود: این نیرو در این امر از تمامی امکانات و تجهیزات تحت اختیار خود استفاده خواهد کرد. فرماندار گرگان ادامه داد: صیانت از صندوق های اخذ رای از اولین ساعت رای گیری تا اعلام نتایج انتخابات وظیفه نیروی انتظامی خواهد بود. فرماندار گرگان اظهار داشت: شور و اشتیاق مردم در شعب اخذ رای، از همان زمان شروع کار انتخابات، بسیار زیاد بوده است. جعفر گرزین روز جمعه اضافه کرد: در بازدیدهای که تاکنون به اتفاق استاندار گلستان از برخی از صندوقها داشته ایم، بعضی از شهروندان حتی ساعتی قبل از شروع انتخابات، به شعبه اخذ رای مراجعه کرده بودند.
*** * سمنان * فرماندار گرمسار روند حضور مردم در پای صندوقهای رای در این شهرستان را خوب و میزان مشارکت را بالا توصیف کرد. "بهرام ستاری" به خبرنگار ایرنا گفت: رای گیری در این شهرستان در ساعت مقرر آغاز شد و به خوبی در شعب اخذ رای ادامه دارد. وی حضور مردم در ساعات اولیه را خوب توصیف کرد و افزود: طبق انتخابات گذشته در این شهرستان شعب اخذ رای در ساعات عصر شاهد حضور بیشتر مردم خواهد بود. ستاری با اشاره به فعالیت 81 شعبه اخذ رای در این شهرستان گفت: بین 48 هزار تا 50 هزار نفر در گرمسار واجد شرایط رای دادن است و پیش بینی مشارکت بیش از 70 درصد وجود دارد. گرمسار در مجلس شورای اسلامی یک کرسی نمایندگی دارد و 10 نامزد در این حوزه فعالیت دارند.
*** * ساری * بخشدارمرکزی آمل گفت: به علت صعب العبوربودن 26 روستای کوهستانی این بخش امکان اخذ رای به صورت رایانه ای وجود ندارد و جمع آوری آرا در این روستاها به صورت سنتی برگزار می شود. "یحیی عسگری پور" روز جمعه در گفت و گو با خبرنگارایرنا افزود:اکنون عوامل برگزاری انتخابات با استقرار صندوقهای سیار در این روستاها آرای مردم را جمع آوری می کنند.بخشدار مرکزی آمل اضافه کرد: این روستاها از طریق یک سایت مرکزی که در روستای محمدآباد آمل که در 16 کیلومتری این شهر واقع شده نحوه برگزاری انتخابات را در آن روستاها بررسی می کنند. "عسگری پور" خاطرنشان کرد: در برگزاری انتخابات مجلس هشتم در بخش مرکزی آمل 86 صندوق در نظر گرفته شده که 50 صندوق ثابت و 36 صندوق سیار است. بخش مرکزی آمل بیش از 63 هزارنفر جمعیت دارد. ک/3 *** * گرگان * رئیس کمیته فنی انتخابات مستقر درستاد انتخابات استان گلستان اعلام کرد: مشکلی در روند برگزاری رایانه ای انتخابات این استان وجود ندارد.
علی عبداللهی روز جمعه اظهار داشت: تمامی کاربران مستقر در صندوقهای اخذ رای می توانند در صورت بروز مشکل احتمالی، با تیم سیار، تماس بگیرند. وی همچنین گفت: همه کاربرانی که به اینترنت متصل هستند، هر یک ساعت یک بار، سایت ir.majles8.www را بازگشایی کرده و اطلاعات آن را دریافت کنند. وی افزود: هم اینک مشکلی در نام کاربر و رمز عبور نرم افزارهای کد ملی مشاهده نشده و امکان ورود به این نرم افزار و کار کردن به صورت آن لاین وجود دارد.
وی اضافه کرد: کاربران همچنین باید توجه داشته باشند هنگامی که امکان اتصال به اینترنت را ندارند، می توانند به صورت آف لاین، کار کنند و هر 15 دقیقه یک بار، امکان اتصال به اینترنت را کنترل نمایند. وی تصریح کرد: کاربران در صورت نداشتن اتصال به اینترنت، آن را به همکاران گروه سیار، اطلاع دهند تا مشکلات آنان برطرف شود. کاربران اینترنت در حدود یکهزار و یکصد صندوق اخذ رای استان گلستان مستقر شده اند.
*** * ساری * مدیر کل ثبت احوال مازندران اعلام کرد: کلیه ادارات ثبت احوال تا پایان ساعت اداری اخذ رای برای ارایه هرگونه خدمات به مردم دایر است.
"فرج الله ملکی"روز جمعه به خبرنگار ایرنادرمحل ستاد انتخابات مازندران افزود: در صورتی که واجدین شرایط رای مشکلاتی را در شناسنامه و یا کارت ملی دارند می توانند برای رفع مشکل به ادارات ثبت احوال مراجعه کنند.
مدیرکل ثبت احوال گفت : بیش از 97 درصد مردم مازندران کارت ملی دریافت کردند. "ملکی" با بیان اینکه دراختیارداشتن کارت شناسایی ملی در سال آینده برای تمام افراد الزامی است، افزود: بابرنامه ریزی های انجام شده مقرر شده تا پایان امسال تمامی افراد بالای 15 سال مازندران کارت شناسایی ملی خود را دریافت کنند.
*** * بندرترکمن * فرماندار بندرترکمن گفت: 108 شعبه آرای مردم این شهرستان را در هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی جمع آوری می کنند. "حاجی گلدی کر" روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد 52 شعبه در شهر بندرترکمن است که 32 شعبه شهری و 20 شعبه روستایی می باشد.
وی تصریح کرد: 56 شعبه نیز در بخش گمیشان در نظر گرفته شده که از این تعداد 24شعبه ثابت در شهر و 32 شعبه ثابت در روستاها مستقر شده است.
فرماندار بندرترکمن گفت: تلاش همه مسوولان امر انتخابات بر این است که انتخاباتی آزاد و قانونی و با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود.
شهرستان ترکمن در غرب استان گلستان بالغ بر 123 هزار نفر جمعیت دارد.ک3 *** * نوشهر * امام جمعه چالوس گفت : حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی نشان از اعتقاد ، اتحاد و پایبندی مردم به انقلاب و نظام اسلامی است. حجت الاسلام " محمدمهدی راشدی " روز جمعه در جریان بازدید از شعب اخذ رای این شهرستان در گفت و گو با ایرنا افزود : بر همه مردم تکلیف است که در این انتخابات حضور پرشور داشته باشند. وی اظهار داشت : هرچه حضور مردم در این عرصه سیاسی بیشتر باشد پایه های نظام مستحکم تر و اقتدار ملی مفید تر خواهد بود. حجت الاسلام راشدی گفت : با توجه به حضور مردم در پای صندوقهای اخذ رای ، پیش بینی می شود که در این دوره از انتخابات مردم در مقایسه با دوره های گذشته بیشتر شرکت داشته باشند. در شهرستانهای 240 هزارنفری نوشهر و چالوس، بیش از197 هزار نفر واجد شرایط حضور درانتخابات مجلس شورای اسلامی هستند. هشت نامزد در این حوزه انتخابیه رقابت دارند.
506/624/621/ 599/688/7469/601/602/ 579/ 7330/503/2585/ 402/ شماره 312 ساعت 14:28 تمام

سرخط اخبار سیاست