۲۴ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9409427
۰ نفر
برخی علمای قم ، حضور در انتخابات یک فریضه ای الهی است .......................................................
قم ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 24/12/1386 داخلی.سیاسی.انتخابات.هشتم.دیدگاه.
برخی علما و اساتید حوزه علمیه قم روز جمعه پس از انداختن آرای خود در صندوق، حضور درانتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی را فریضه ای الهی و آن را عبادت دانستند.
به گزارش ایرنا، آیت الله سید عباس مدرسی یزدی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم پس از انداختن آرای خود به صندوق گفت: شرکت درانتخابات فریضه ای الهی است و بر تک، تک افراد واجب است.
وی افزود: باید در هر حال دشمنان را ناامید کرد و برای این کار زن و مرد در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کنند.
وی ادامه داد: انتخابات از اموراجتماعی است و برهمگان واجب است که حضور گسترده و دشمن شکن درآن داشته باشند.
آیت الله مسلم ملکوتی از علمای قم نیز گفت: مردم با حضور در انتخابات به افرادی که پایبند به نظام جمهوری اسلامی هستند، رای دهند.
وی اظهار داشت: حضور درانتخابات مجلس شورای اسلامی سرنوشت کشور رامشخص می کند لذا مردم نجیب ایران باید دراین صحنه وارد شوند.
وی گفت: رای دادن را عبادت می دانم و از همه افراد ایران اسلامی می خواهم که برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی در انتخابات شرکت کنند.
آیت الله ملکوتی گفت: مردم باید به کسانی که معتقد به اسلام و جمهوریت اسلام و نظام هستند رای دهند.
آیت الله محسن خرازی یکی دیگر از علمای قم گفت: همه باید برای تحکیم نظام اسلامی در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی حضور یابند.
وی ادامه داد: مردم باید در این عرصه فعال باشند و افرادی اصلح را به مجلس روانه کنند.
وی گفت: مطمئنا وقتی افراد اصلح انتخاب شوند تلاش می کنند که مشکلات داخلی حل شود.
آیت الله خرازی از همه مردم خواست که به صورت گسترده و باشکوه در انتخابات شرکت نمایند.
آیت الله نصرالله شاه آبادی از اساتید اخلاق حوزه علمیه قم نیز گفت: انشاء الله خداوند به مردم توفیق دهد که نمایندگانی را روانه مجلس کنند که هم رضایت خدا و امام راحل را به همراه داشته باشد و هم احکام نورانی قرآن را بیش از پیش در کشور جاری سازند.
وی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید بااهداف عالی از جمله عزت، شرف و اقتدار ایران اسلامی را پیگیری کنند و کمک به رفع مشکلات مردم را در راس برنامه خود داشته باشند.
وی یادآور شد: نمایندگان نباید بدین صورت رفتار کنند، امروز که به مردم نیاز دارند در منازلشان را باز کنند و پس از رفتن به مجلس دیگر کاری به ملت نداشته باشند.
آیت الله شاه آبادی گفت: نمایندگان باید با مردم و با درد و مشکلات آنان آشنا و در مجلس هشتم به دنبال افزایش عزت و شرف و آبروی مملکت باشند.
رییس استفتائات دفتر مقام معظم رهبری و بیت امام راحل خواستار حضور پرشور مردم در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.
آیت الله حسین محمدی یزدی افزود: همه مردم باید با ورود به صحنه انتخابات به وظیفه خود عمل کنند.
وی حضور مردم در پای صندوقهای رای رانشانه حمایت آنان از جمهوری اسلامی دانست و افزود: حضور پرشور مردم در انتخابات و انتخاب افراد اصلح از وظایف مهمی است که بردوش این ملت نهاده شده است.
آیت الله محمدی یزدی با توصیه به نمایندگان آینده این ملت نیز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وظیفه مردم انتخاب افراد اصلح است و وظیفه نماینده قانونگذاری و نظارت بر قانون می باشد.
وی ادامه داد: از این رو نمایندگان نباید تنها به وعده دادن اکتفا کنند بلکه بر مبنای وظیفه قانونی خویش باید به خدمت گذاری بپردازند.
حجت الاسلام و المسلمین جواد فاضل لنکرانی فرزند مرحوم حضرت آیت الله فاضل لنکرانی گفت: تشکیل مجلس مقتدر با آرای مردم باعث عظمت انقلاب اسلامی می شود.
وی پس از انداختن آرای خود به صندوق ادامه داد: مردم با حضور در انتخابات به وظیفه شرعی، ملی و سیاسی خود عمل کرده و از این طریق مجلسی مقتدر را تشکیل می دهند.
وی ادامه داد: همانطور که در دوره های گذشته مجلس برای عظمت انقلاب اسلامی تشکیل شد، در این دوره و در شرایط کنونی نیز به مجلس قوی نیاز داریم.
فاضل اضافه کرد: مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی مقید بود که دراولین ساعات روز انتخابات رای خود را به صندوق انداخته و در انتخابات شرکت کند.
وی ادامه داد: حضور مردم در انتخابات در استمرار اهداف امام راحل و خون شهدا بوده و بعنوان یک تکلیف بر دوش مردم گذاشته شده است.
وی گفت: امیدوارم با حضور گسترده مردم و انتخاب افراد شایسته وخدمتگذار قدم های جدی برای توسعه کشور برداشته شود.
فاضل افزود: کسانی که بعنوان نماینده مردم وارد مجلس می شوند وظیفه سنگینی در قبال دین و انقلاب بردوش دارند و باید بتوانند با قوانین محکم از کشور و مردم دفاع کنند.ک/4 7401،7405/550/548 شماره 310 ساعت 14:28 تمام

سرخط اخبار سیاست