حضور پرشور گلستانی ها،رنگ دیگری به انتخابات مجلس شورای اسلامی بخشیده است ......................................................................
گرگان ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 24/12/86 داخلی.سیاسی.انتخابات.هشتم.
حضور پرشور و باحرارت گلستانیها در هشتمین دوره از انتخابات مجلس هشتم، رنگ و بوی دیگری به آن بخشیده و اتحاد و همبستگی ملی را متبلور ساخته است.
زنان و مردان، پیران و جوانان وورزشکاران همگی با اشتیاق و شعف خاصی در پای صندوقهای رای حضور یافته و اقتدار ملی خود را به نمایش می گذارند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، پیرمردی که گرد سفیدی بر چهره او نشسته و کوله باری از تجربیات انتخاباتی را بر دوش می کشد، می گوید: تا آنجایی که به خاطر دارم در تمام انتخابات ایران شرکت کرده ام و این بار نیز برای با اهمیت جلوه دادن ملیت و اسلامیت خویش به پای صندوق آمدم.
"حاج حسین صدری" ادامه می دهد: حضور باشکوه تر مردم در انتخابات موجب ناامیدی شیطان بزرگ آمریکا می شود.
خانم جوانی نیز می گوید: شرکت در انتخابات وظیفه هر مسلمانی است و بیانگر شعور بالای سیاسی و اجتماعی و داشتن حق انتخاب مردم است.
"زهره عمیدی" ادامه می دهد: انتخاب فرد اصلح و کارآمد نیز مهمتر از آن وظیفه ای است که هر فرد دارد چرا که با این انتخاب نه تنها سرنوشت خود بلکه سرنوشت ملتی را می توان رقم زد.
"سعید بوژمهری" نیز می گوید: با حضور در انتخابات، پشتیبانی خود را از نظام با توجه به مسایل خارجی و بخصوص انرژی هسته ای که هم اینک با آن دست به گریبان هستیم، در مجامع بین المللی به اثبات می رسانیم.
وی می افزاید: همچنین با فرصت به وجود آمده باید فردی انتخاب شود که آگاه به همه مسایل و مشکلات مردم باشد تا بتواند با تدبیر درست آنها را به برطرف نماید.
دختری که برای اولین بار است در انتخابات شرکت می کند و احساس خوشایندی از این شرکت دارد، می گوید: از این که برای نخستین بار می خواهم در سرنوشت مملکتم سهیم باشم بیار خوشحالم و سعی می کنم فردی را برگزینم که قانون مدار و درد آشنای مردم و به فکر جوانان و زیردستان خود باشد.
"محبوبه افتخاری" ادامه می دهد: در حال حاضر بیکاری جوانان فارغالتحصیل از دانشگاهها معضل بسیار بزرگی است که رفع این مشکل تنها دلسوزی و همت نمایندگان اصلح و مومن را می طلبد.
فرد دیگری که مایل نیست نامش ذکر شود، می افزاید: هر کس شایستگی زندگی خوب را دارد و بنابراین برای داشتن زندگی خوب باید با شرکت در انتخابات فردی را انتخاب کند که باسواد و کاردان بوده و در تصمیم گیرهای مهم نقش داشته باشد.
همچنین حضور ورزشکاران، قهرمانان و پهلوانان رشته های مختلف ورزشی گلستان، نیز انگیزه حضور جوانان را در پای صندوق های رای چند برابر کرده است.
به گزارش ایرنا، حضور قهرمانان مدال آور در رشته هائی از قبیل والیبال، بسکتبال، فوتبال، کشتی، دو و میدانی، سپک تاکرا باعث شده تا جوانان از آنان الگو گرفته و به پای صندوق های رای بیایند.
همچنین این ورزشکاران با حضور خود در پای صندوق های رای از افرادی که به عنوان نماینده به مجلس راه خواهند یافت، درخواست کردند، تا توجه خاصی به ورزش استان داشته باشند.
آنان معتقدند: از آنجائی که گلستان، یک استان کشاورزی و غیرصنعتی می باشد، افراد و نمایندگان مجلس باید برای بسط و گسترش ورزش در این استان حامیان مالی را جذب نمایند.
آنان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزودند: نبود این اسپانسرها باعث شده تا بسیاری از ورزشکاران یا از ورزش دور شده و یا به استان های دیگر جهت حضور در تیمهای آن مناطق بروند.
به گفته آنان، یک نماینده موفق کسی خواهد بود که بتواند به تمام مسائل شهر و استان خود توجه خاص و ویژه ای داشته باشد و در این راستا از معقوله ورزش نیز نباید دور باشد.
آنان اظهار داشتند: امروزه ورزش یکی از عوامل اصلی و شاخصه مهم توسعه در هر کشوری است و ما نیز نباید از این مقوله غافل باشیم.
این ورزشکاران گفتند: توجه به ورزش اصولا توجه به قشر جوان جامعه است و می تواند جوان را از هرگونه خطرات و آسیب ها دور نماید.
این ورزشکاران همچنین از آحاد مردم به خصوص قشر جوان و ورزشکار خواستند با حضور حداکثری ضمن انتخاب نمایندگان اصلح، مشت محکمی بر دهان ابرقدرتها و استکبار جهانی بزنند.ک 3 استان گلستان با 22 هزار کیلومترمربع وسعت، یک میلیون و 613 هزار نفر جمعیت دارد که یک میلیون و 23 هزار نفر آن واجد شرایط رای دادن هستند.
هم اینک 97 داوطلب برای نمایندگی در هشتمین دوره از مجلس شورای اسلامی در استان گلستان با یکدیگر رقابت می کنند.ک 4 7467/601/602/ 579 شماره 289 ساعت 14:01 تمام

سرخط اخبار سیاست