۲۴ اسفند ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 9409302
۰ نفر
آغاز حماسه ملی تصمیم ملت در آستارا .......................................................
آستارا، خبرگزاری جمهوری اسلامی 24/12/86 داخلی.سیاسی.انتخابات.هشتم.
مردم آستارا از ساعت صبح روز و همزمان با یک صبح زیبا که بارش ملایم باران بر لطافت هوا افزوده است در سر صندوق های رای حاضر شدند.
انتظار می رود این رای گیری نیز همانند رای گیری های قبلی که به حضور صد درصدی مردم آستارا منجر شد بار دیگر حد نصاب جالبی را در سطح استان گیلان بیافریند.
در انتخابات مجلس، شورا و ریاست جمهوری اخیر در شهرستان آستارا95 تا 99 درصد مرد در انتخابات شرکت کردند و میزان حضور مردم در این منطقه همواره برای ناظران مختلف یک رویداد خیره کننده سیاسی بوده است.
در شهرستان مرزی آستارا 71 صندوق رای برای دریافت رای از حدود 45 هزار نفر رای دهنده تدارک دیده شده است.
مشکل اصلی درباره اخذ رای مردم وجود تعداد زیادی روستا در نقاط سخت گذر است اما در عین حال تمام تدارک مخابراتی و پشتیبانی برای تامین شرایط مناسب رای گیری فراهم شده است.
فرماندار آستارا گفت: مردم آستارا در تبلیغات انتخابات مجلس چنان به شور آمدند که حضور حداکثری کمترین انتظاری است که نتایج این حضور می تواند داشته باشد.
مرتضی طالبی گفت: کاش دوربین ها و قلم ها می توانستند صحنه های اوج هماهنگی و همدلی مسولان برگزارکننده انتخابات را در مورد تدارک این واقعه تاریخ مشاهده کنند.
وی افزود: حدو هزار و 500 نفر اعم از نیروهای اجرایی، نظارت ، بازرسی و انتظامی بر کار اخذ رای نظارت دارند و انتظار می رود نتایج نهایی این انتخابات در نخستین ساعت های روز شنبه اعلام شد.
فرماندار آستارا گفت : با وجود شانه به شانه بودن رقابت ها در تبلیغات یک هفته اخیر، آنچه می توان به آن تاکید و اطمینان داشت نامزدها به نتایج انتخابات احترام خواهند گذاشت و همانند رای گیری های گذشته نخستین اقدامشان فرستادن پیام تبریک به فرد پیروز خواهد بود.
در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی در آستارا هفت نفر نامزد شده بود که در عمل شش نفر تبلیغات یک هفته ای را به پیش بردند.
بگفته مسولان برگزاری، در این دوره هیچ گونه تخلف قابل توجهی بجز برخی تذکرهای جزیی برای انطباق طرفداران با شیوه های جدید تبلیغات بوقوع نپیوست. ک/3 506/ 617 شماره 185 ساعت 12:14 تمام

سرخط اخبار سیاست