راهپیمایی مردم دمشق در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه ......................................................................
دمشق، خبرگزاری جمهوری اسلامی 13/12/86 خارجی.تظاهرات.دمشق.
صدها هزار تن از مردم سوریه و فلسطینیان ساکن دمشق روز دوشنبه با برپایی تظاهراتی ضمن اعلام همبستگی با ملت فلسطین در نوار غزه، جنایات نیروهای اشغالگر صهیونیست را محکوم کردند.
به گزارش خبرنگار ایرنا در این تظاهرات که به میدان "یوسف العظمه" در مرکز دمشق ختم شد، اعضای انجمنها، نهادهای دولتی و جامعه مدنی، دانش- آموزان و فعالان سازمانها و گروههای مختلف فلسطینی شرکت داشتند.
تظاهرکنندگان که پرچمهای سوریه، فلسطین، گروههای مقاومت فلسطین و حزب الله لبنان را در دست داشتند، شعارهایی علیه اشغالگران صهیونیست و آمریکا سر داده و تاکید کردند که غزه هرگز تسلیم نخواهد شد.
آنان همچنین سکوت عربی و بین المللی در قبال این جنایات را محکوم کرده و خواستار توقف هولوکاست در غزه شدند.
"ناظم بحصاص" مدیرکل سازمان ارتباطات سوریه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن محکوم کردن جنایات اشغالگران صهیونیست تاکید کرد که این جنایات با حمایت آمریکا انجام می شود و نمایانگر تروریسم دولتی سازمان یافته و هولوکاست واقعی است.
"محمود عزت" یک فلسطینی ساکن دمشق نیز به خبرنگار ایرنا گفت: اگر سکوت خفت بار عربی، بین المللی و جهانی نبود، نیروهای اشغالگر صهیونیست جرات دست زدن به چنین هولوکاستی علیه ملت فلسطین را نداشتند.
وی آمریکا را شر بزرگ و مسئول این خونریزی در غزه و عامل مخالفت با صدور قطعنامه شورای امنیت در برابر این گونه جنایات دانست.
"یوسف رزق" یک تظاهرکننده نیز به خبرنگار ایرنا گفت: آمریکا مدعی است که با تروریسم مبارزه می کند، اما آنچه در جریان است نشان می دهد که آمریکا خود نوک پیکان تروریسم در جهان است.
به گفته رزق، ملت فلسطین برای آزادی سرزمین و گرفتن حقوقش از دشمن می جنگد، اما آمریکا این ملت مبارز را تروریست می خواند و صهیونیستها را صاحب حق می داند.
وی افزود: آمریکا هر کاری برای مخدوش ساختن حقایق انجام دهند، نمی توانند این واقعیت را بپوشانند که صهیونیستها متجاوز، جنایتکار و تروریست هستند و فلسطین سرزمینی عربی و اسلامی است که در نهایت به صاحبانش بازخواهد گشت.
در حملات چند روز گذشته اشغالگران صهیونیست به نوار غزه تاکنون حدود 120 فلسطینی به شهادت رسیده و صدها نفر مجروح شده اند.
خاورم6 ** 2131 ** 1415**1577**2312 شماره 193 ساعت 17:43 تمام

سرخط اخبار سیاست